Skip to content

USA – největší sponzor terorismu

Pchjongjang, 24. listopadu čučche 106 (2017) (KCNA) – Přední noviny KLDR v pátek přinesly komentáře, které odsoudily Trumpa za to, že znovu zařadil KLDR do seznamu „sponzorů terorismu“.
Od USA je to nanejvýš nestoudná a vážně politicky motivovaná provokace, že označily KLDR za „sponzora teroristů“, ačkoli jsou odsuzovány jako největší sponzor teroristů na naší planetě, říká Rodong sinmun.
Terorismus je tím, co umožňuje lupičskému státu USA existovat, uvádí list a dodává, že USA jsou největším sponzorem terorismu a největším státně sponzorovaným teroristou, všeobecně uznávaným mezinárodním společenstvím.
Svět se stále noří do noční můry terorismu, píše list a pokračuje:
Navzdory silné výzvě mezinárodního společenství proti terorismu nebyl tento dosud vymýcen, ale stal se velkým problémem, protože se rozšiřuje po celém světě přes hranice zemí a regionů.
Teroristické organizace, které uvrhly svět do neklidu a hrůzy, vznikly v rukou USA.
Ještě podstatnější je, že USA se nezdráhají takových banditských činů jako zavraždění vůdce státu za jasného denního světla a svržení režimů těch zemí, které jim způsobují nespokojenost, otevřeným uvržením vojsk agrese, neuspokojeny uložením politických a ekonomických sankcí a všestranným nátlakem.
Lidu světa mrazí z teroristických zločinů USA proti KLDR. Od osvobození Koreje setrvávají USA a jihokorejské loutkové síly v politickém terorismu proti KLDR. Nyní se jejich manévry dostaly k odpornému atentátnickému terorismu použitím biochemických látek.
Mindžu Čoson také říká, že nesrovnatelní a ohavní terorističtí zločinci, kteří otevřeně páchají podvracení státu, vraždění, ničení a loupeže v různých částech světa, se stali tak nestydatými, že roztrubují, že KLDR bude znovu zařazena do seznamu „sponzorů terorismu“. List zdůrazňuje, že to je výška tragédie století, neboť je to jako když viník podává žalobu jako první.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp