Skip to content

V meste Kanggje sa úspešne uskutočnili umelecké predstavenia

Pchjongjang, 31. októbra čučche 106 (2017) (Rodong Sinmun) – Štátny zaslúžilý zbor, skupina Moranbong a Umelecký súbor Wangčesan uskutočnili v období od 18. do 29. októbra svoje hudobné a tanečné predstavenia v meste Kanggje v provincii Čagang.

Z predstavení sa tešili funkcionári, pracujúci ľudia, mládež a študenti z provincie.

Na pódiu sa objavili pestrofarebné čísla, ako napríklad mužské sólo a zbor „Pieseň pre stranu-matku,“ mužské trio a mužský zbor „Po spoločnej ceste socializmu“ a tanec „Vpred smerom k budúcnosti.“ 

Umelci spevom vyjadrili vieru a vôľu ľudu z provincie Čagang, že zostanú verní váženému najvyššiemu vodcovi súdruhovi Kim Čong Unovi a do posledného budú kráčať po ceste revolúcie pod vedením Kórejskej strany práce.

Žensko-mužský zbor „Nikdy nezabudnime“ a báseň „Provincia Čagang, budem si ťa navždy pamätať“ dohnala publikum k túžbe po nesmierne veľkých mužoch hory Pektu.

Provincia Čagang je krajina, ktorou sa môžem pýšiť,“ „Balada o zlatých horách“ a ďalšie piesne, ktoré predstavujú hrdosť a optimizmus ľudí v provincii Čagang, premenili divadlo na tanečnú sálu.

Publikum vyjadrilo svoje vzrušenie po tom, ako si užilo predstavenie.

Rodong Sinmun – rodong.rep.kp