Skip to content

Rok víťazstva a zázrakov

Pchjongjang, 29. júna čučche 106 (2017) (KCNA) – Uplynul rok od zvolenia rešpektovaného najvyššieho vodcu Kim Čong Una za predsedu Komisie pre štátne záležitosti KĽDR.

Posledný rok bol rokom veľkých víťazstiev a zmien pri dosahovaní cieľa vybudovať socialistickú mocnosť v súlade s grandióznym plánom zdokonaleným na VII. Zjazde Kórejskej strany práce (KSP).

Kim Čong Un posunul vpred modelovane celej spoločnosti na báze kimirsenizmu-kimčongilizmu, ako hlavného programu KSP a zahájil novú éru realizácie zvečnenia veľkých vodcov, pokračujúc v revolučnej histórii prezidenta Kim Ir Sena a vodcu Kim Čong Ila.

Pod jeho vedením bol vytvorený duch provincie Kangwon a iní svieži duchovia reprezentujúci súčasnú éru a začala sa dynamická snaha o vytvorenie novej rýchlosti Mallima, ktorá je symbolom ducha sebadôvery a ktorá viedla k dokončeniu nemocníc, rybárskych staníc, tovární a základní pre kultúrne a voľnočasové aktivity, jednu po druhej v rôznych častiach krajiny.

Povodňami zasiahnuté severné oblasti provincie Severný Hamgjong sa zmenili na socialistickú rozprávku z éry Kórejskej strany práce a ulica Rjomjong sa stala ikonou modernej architektúry.

Medzitým KĽDR uspela v sérii skúšobných odpalov ultra-presných a diverzifikovaných „rakiet Čučche“, akými sú strategická balistická raketa Hwasong-12 stredného až dlhého doletu a raketa Pukguksong-2.

Všetky tieto úspechy sú plne pripísateľné neúnavnému úsiliu a oddanosti súdruha Kim Čong Una.

Len víťazstvá a zázraky sú na programe čučchejskej Kórey, ktorá ukázala celému svetu svoju silu ako politická a ideologická mocnosť založená na jednomyseľnej jednote, jadrovej sile Čučche a sile mládeže pod vedením súdruha Kim Čong Una.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp