Skip to content

Mesiac solidarity s kórejským ľudom vyhlásený na Kube

Havana, 28. júna čučche 106 (2017) (KCNA) – 25. júna bol na Kube zahájený mesiac solidarity s kórejským ľudom. Na slávnostnom ceremoniáli boli vystavené fotografie zobrazujúce hrdinské činy prezidenta Kim Ir Sena, vodcu Kim Čong Ila a váženého najvyššieho vodcu Kim Čong Una.

Prítomní boli predstavitelia Kubánskeho výboru pre podporu zjednotenia Kórey, Kubánskeho inštitútu pre priateľstvo s národmi, Hydinárne kubánsko-kórejského priateľstva, ľudové masy, veľvyslanec KĽDR na Kube a pracovníci jeho ambasády.

Juan Jose Leon Vega, prvý podpredseda Kubánskeho výboru pre podporu zjednotenia Kórey, povedal:
25. júna 1950 americkí imperialisti vyvolali vojnu proti mladej KĽDR. Kórejská armáda a ľud hrdinsky bojovali za obranu krajiny pod múdrym vedením veľkého vodcu súdruha Kim Ir Sena.

Dňa 27. júla 1953 americkí imperialisti nezniesli podpis kórejskej dohody o prímerí po tom, ako po prvýkrát v histórii agresie utrpeli hanebnú porážku.

Kórejský ľud priniesol začiatok pádu amerických imperialistov.

Kubánsky ľud vyjadruje plnú podporu a solidaritu spravodlivej veci kórejského ľudu v boji za nezávislé zjednotenie krajiny pod vedením najvyššieho vodcu súdruha Kim Čong Una, ktorý je verný myšlienkam veľkých súdruhov Kim Ir Sena a Kim Čong Ila.

Kórejský ľud nepochybne dosiahne zjednotenie krajiny vďaka spoločnému úsiliu národa bez zásahov zo zahraničia.

Potom si účastníci pozreli kórejský film „Náčelník kórejskej vojny“.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp