Skip to content

Masová shromáždění ke Dni boje proti imperialismu USA

 

Pchjongjang, 25. června čučche 106 (2017) (KCNA) – Na Kim Ir Senově náměstí se uskutečnila masová manifestace obyvatel Pchjongjangu 25. června, v Den boje proti imperialismu USA.

Zúčastnili se jí soudruzi Kim Ki Nam, Ri Su Jong a další vedoucí straničtí a státní funkcionáři, předseda ÚV Korejské sociálně demokratické strany a funkcionáři ministerstev a státních institucí, průmyslových podniků, zemědělských družstev a univerzit ve městě, pracující, mládež a studenti a zámořští Korejci na návštěvě vlasti a ředitel pchjongjangské mise Antiimperialistické národní demokratické fronty.

 

 

Na pozvání byli přítomni zástupci zahraničních velvyslanectví a sborů vojenských přidělenců a další zahraniční hosté.

Shromáždění se zúčastnil Čcha Hui Rim, předseda lidového výboru města Pchjongjangu, zástupci dělnické třídy, zemědělští pracující a mládež a studenti.

Odkazovali na skutečnost, že imperialisté USA zažehli válku proti KLDR 25. června 1950, využili všech nejkrutějších metod a prostředků, aby se dopustili neslýchaného holocaustu a vandalství, široce používali bakteriologické a chemické zbraně zakázané podle mezinárodního práva, a dokonce spouštěli šílenství pro použití atomové bomby k vyhlazení korejského lidu.

 

 

Třikrát prokletá zvěrstva proti korejskému lidu spáchaná americkými imperialistickými bestiemi jsou zaznamenána v dějinách jako jizvy, které se nikdy nezahojí, řekli a dodali:

Nepřátelské síly vedené imperialisty USA připravily sérii „rozhodnutí o sankcích“ proti KLDR a zběsile pořádají cvičení pro jadernou válku proti ní. Jedná se o neodpustitelnou provokaci a přímou výzvu myšlence, systému, armádě a lidu KLDR.

Pokud by imperialisté USA a loutkoví váleční maniaci zažehli jadernou válku v této zemi, korejská armáda a lid zlikvidují všechny útočníky silou jednomyslné jednoty, neporazitelných vojenských sil, neuvěřitelné sebedůvěry a samostatného rozvoje a jistě dosáhnou historické věci národního znovusjednocení.

Poté následoval veřejný průvod.

Mezitím se v každé provincii konala podobná masová shromáždění u příležitosti Dne boje imperialismu USA.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Korea dnes, http://www.dprktoday.com