Skip to content

Zástupca Pektusanu sa zúčastnil kempu juhomoravskej mládeže

V dňoch 2. 6. – 4. 6. čučche 106 (2017) sa v Lanžhote uskutočnil už 6. ročník kempu juhomoravskej mládeže, ktorého sa zúčastnilo niekoľko desiatok ľudí, medzi nimi aj zástupca Spoločnosti česko-kórejského priateľstva PEKTUSAN, súdruh Alexander Velitš. Kemp organizovala juhomoravská krajská komisia mládeže KSČM.

Akcia sa konala v príjemnom prostredí pri rybníku Křenová. Účastníci využili teplé, slnečné dni na kúpanie sa v rybníku, chytanie rýb, opekanie, športové hry a streľbu zo vzduchovky. Samozrejme, dostatok času bol aj na politické debaty, keďže akcie sa zúčastnili členovia rôznych ľavicových organizácii, ako napríklad Komunistická strana Čech a Moravy, Levá perspektiva, Komunistický svaz mládeže a ďalších organizácií, ako aj bezpartajní pokrokovo zmýšľajúci ľudia.

Zástupca Pektusanu nadviazal priateľské a súdružské vzťahy s predsedom brnenskej organizácie Spoločnosti česko-kubánskeho priateľstva, súdruhom Ing. Jozefom Štofanom. Porozprávali sa o oboch socialistických krajinách a zhodli sa na tom, že je treba prehlbovať priateľstvo medzi Českom, Slovenskom a pokrokovými krajinami ako sú KĽDR a Kuba.

Súdruh Velitš tiež porozprával účastníkom o delegácii do KĽDR v apríli 2017 a odpovedal na mnohé zvedavé otázky.

Súdruh Velitš so súdruhom Štofanom a jeho manželkou