Skip to content

Společné představení skupiny Moranbong a Státního zasloužilého souboru

Pchjongjang, 29. prosince čučche 105 (2016) (KCNA) – Slavnostní společné umělecké představení bylo pořádáno ve středu skupinou Moranbong a Státním zasloužilým souborem na počest účastníků první konference předsedů základních výborů Korejské strany práce (KSP).

mm00250867
Když se v hledišti objevil nejvyšší vůdce KSP, státu a armády Kim Čong Un, všichni účinkující a účastníci konference propukli do jásotu „hurá!“, vyjadřujíce mu největší čest a nejhlubší díky.
Zamával zpět účastníkům konference.
Umělci ze skupiny Moranbong a Státního zasloužilého souboru vylíčili revoluční písně, pochodové písně éry Mallimy (Mallima – legendární rychlý kůň, pozn. překl.), novým a mimořádným způsobem.
Představení začalo s orchestrální hudbou a mužským sborem „Navždy s vůdcem a se stranou“.
mm00250868

Uvedena na jeviště byla instrumentální hudba a řada písní „Ty jsi matka“, ženský sbor „Žijeme v těchto dnech?“, sólo na kajagum (tradiční korejský strunný nástroj, pozn. překl.) „Píseň velkých rybolovů“ a mužské sólo a ženský pangchang (revoluční sborová píseň, pozn. překl.) „Zpíváme o straně“. Účinkující vysoce chválili uměleckou agitací činy prezidenta Kim Ir Sena (Kim Il Sunga) a vůdce Kim Čong Ila. Také byla na jevišti uvedena čísla, mocně demonstrující víru a vůli armády a lidu KLDR dosáhnout konečného vítězství revolučního procesu čučche, zůstávajíce věrni vedení Kim Čong Una.

 

mm00250869

Představení bylo publikem nadšeně přijato.
Vážený nejvyšší vůdce Kim Čong Un poblahopřál účinkujícím za jejich úspěšnou reprezentaci a vyjádřil očekávání a přesvědčení, že účastníci konference splní své poslání a povinnost jako frontoví političtí funkcionáři.
Mezi diváky byli vicemaršál Korejské lidové armády (KLA) Hwang Pjong So, člen prezídia politického byra ÚV KSP, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a ředitel Generálního politického byra KLA; Čche Rjong He, člen prezídia politického byra ÚV KSP, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a místopředseda ÚV KSP; Kim Ki Nam, Čche Tche Bok, Ri Su Jong, Kim He Phjong, Ri Man Gon, O Su Jong, Kwak Pom Gi a Kim Jong Čchol, členové politického byra a místopředsedové ÚV KSP.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp