Skip to content

70. výročí rovnoprávnosti pohlaví

MM00245593

Pchjongjang, 29. července čučche 105 (2016) (KCNA) – V Lidovém paláci kultury se v pátek konalo národní setkání  k 70. výročí vydání zákona o rovnoprávnosti pohlaví prezidentem Kim Ir Senem (Kim Il Sungem).

MM00245594

Prezident vyhlásil „Severokorejský zákon o rovnoprávnosti pohlaví“ 30. července čučche 35 (1946).
Zákon stanovuje, že ženy mají stejná práva jako muži ve všech strukturách společenského života, včetně politického, pracovního, vzdělávacího a kulturního života, manželství a rodinného života a mohou se svobodně účastnit těchto aktivit.

MM00245595Přítomni na jednání byli Čche Rjong He, Jang Hjong Sop a Kim Čong Sun, předsedkyně  ÚV Demokratického svazu žen Koreje, ženy-funkcionářky ministerstev a národních institucí a ženy-funkcionářky, hrdinky, osoby, které měly tu čest být přijaty velkými vůdci a pracující Pchjongjangu.
Zpráva byla přednesena Čche Rjong Hem, členem prezídia politického byra a místopředsedou Ústředního výboru Korejské strany práce.
Řekl, že zákon, který prezident osobně napsal a vyhlásil, je programem založeným na čučche k osvobození žen a bojovým programem ženského hnutí, kterému není na světě rovno.

MM00245596Vyhlášení zákona pomohlo korejským ženám, aby dynamicky tlačily jedno ze dvou kol revolučního vozu s rovnými právy s muži jako hrdé paní společnosti, uvedl řečník a pokračoval:
Prezident udělil korejským ženám skutečná práva vyhlášením zákona a zajistil to, že sociální emancipace žen byla úspěšně uskutečněna.

MM00245597

Cesta dosažení věci čučche emancipace žen je spojena s nehynoucími činy Kang Sok Pan, vynikající vůdkyně hnutí korejských žen, a hrdinky protijaponské války Kim Čong Suk.
Vůdce Kim Čong Il pevně bránil a velebil prezidentovu představu o vypořádání problematiky žen a činy jeho vedení a cvičil korejské ženy jako opravdové revolucionářky éry songun.
Historie lásky a důvěry velkých vůdců se projevila při výcviku žen, aby byly mocnou silou převáděnou generaci za generací pod vedením maršála Kim Čong Una.

MM00245598

Existuje mnoho zemí a národů na světě, ale nejsou tam žádné takové požehnané ženy, které plně prožívají důstojný život po generace s právy a důstojností pyšných paní země jako korejské ženy.
Referent
vyzval všechny ženy, aby měly Kim Ir Sena a Kim Čong Ila jako věčné vůdce Korejské strany práce a korejského lidu a slunce čučche ve velké úctě a pevně bránily a navždy oslavovaly nehynoucí zásluhy velkých vůdců, kteří se věnovali nezávislé důstojnosti a právům a hodnotnému životu žen.

KCNA.kp

MM00245599