Skip to content

Komentář KCNA označuje USA za narušitele míru

kcna

Pchjongjang, 26. prosince 2015 16:32 KST (Korejská ústřední tisková agentura – KCNA) – Americký politický kritik, který je bývalým členem Kongresu Spojených států amerických, v nedávném rozhovoru negativně hovořil o zahraniční a lidskoprávní politice nynější americké administrativy.

S odvoláním na vojenské provokace USA v různých částech světa, uvrhnuvší několik zemí do válek, kritik poznamenal, že není přehnané říci, že třetí světová válka již začala kvůli agresivní zahraniční politice USA.

To je veřejné odsouzení šibalského zločince, který eskaloval napětí a narušil mír uvržením světa do víru války k naplnění ambicí pro světovou nadvládu.

USA, ztučnělé po druhé světové válce, jsou příčinou nepřetržitých válek a ozbrojených konfliktů v různých částech světa, panujíce jako „císař“.

Pod vývěsním štítem „míru“ páchají agresivní války a ozbrojenou intervenci, narušujíce světový mírový pořádek a způsobujíce nevýslovné neštěstí a katastrofy pro lid.

Pod záminkou „války proti terorismu“ se dopustily agresivních válek proti slabým zemím, typicky Iráku a Afghánistánu. Všude tam, kam vkročily mizantropické americké síly, byly početné oběti a spory mezi náboženskými sektami a kmeny, vrhající občany do neklidu a hrůzy.

„Válka proti terorismu“, která trvá více než deset let, uvrhla celý Střední východ do odporného cyklu terorismu a odvety.

Vojenský a politický antagonismus je stále vážný mezi zeměmi v regionech, které zasáhla temná chapadla USA, zejména na Ukrajině, jež se stala jevištěm konfliktu a mrtvým bodem po svém rozkladu.

Manévry USA k ovládnutí světa nacházejí svůj živý projev na Korejském poloostrově.

Nazývajíce asijskou politiku klíčem ve své zahraniční politice ve 21. století a Korejský poloostrov ohniskem v ní, USA pokračují ve svých opatřeních k zadušení KLDR.

Shledávajíce „provokacemi a hrozbami“ spravedlivá opatření pro sebeobranu, přijatá KLDR k vyrovnání se s hrozbami agrese, USA masivně navyšují prostředky jaderného úderu okolo Korejského poloostrova, plánovitě a úmyslně napínají situaci.

Pořádajíce každoroční společná vojenská cvičení „Klíčové rozhodnutí“ („Key Resolve“), „Střemhlavý orel“ („Foal Eagle“) a „Ochránce svobody Ulči“ („Ulji Freedom Guardian“), USA je popisují jako cvičení pro „obranu“ a „ochranu“ jižní Koreje.

USA jsou náčelníkem stupňujícím napětí a hlavním viníkem narušování míru, když kategoricky odmítly upřímné návrhy KLDR pro nahrazení smlouvy o příměří mírovou smlouvou a přinesly temná válečná mračna visící nad poloostrovem prostřednictvím neutuchajících společných vojenských cvičení.

Vzhledem k USA je svět zavlékán do víru války a zmatku připomínajícího světové války v minulém století a naděje mírumilovných lidí vidět v 21. století mír a stabilitu se ještě nenaplnily.

Všechny země světa milující mír musí prohlédnout zločinnou povahu USA a posílit boj k jejich porážce.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp