Skip to content

Státní zasloužilý sbor, pýcha korejského songunu

Státní zasloužilý sbor, který vznikl jako elitní sbor pod dohledem vůdce Kim Čong Ila, vytvořený z hudebních talentů, kteří považují hudbu za svou životní družku, je chloubou songunské Koreje (politika songun zdůrazňuje prvořadost armády, pozn. překl.), která zaznamenávala jen vítězství a slávu po mnoho let spolu s písněmi revoluce.

Sbor je znám svým bohatým zvučným hlasem a bezchybnou souhrou a všichni jeho členové jsou nepředstavitelnými hudebními talenty.

Armáda a lid KLDR milují soubor jako revoluční pěveckou skupinu zpěváků zahrnujících celý svět duší hory Pektu, protože je plný elánu a optimismu revoluční armády a odráží revolučního ducha čučche v každé písni.

Prostřednictvím svých vystoupení soubor inspiroval vojáky i civilisty z KLDR, aby vedli intenzivní boj za obranu socialistické země a budování ekonomického gigantu.

Mocné písně zpívané Státním zasloužilým sborem jsou oprávněně živou reprezentací myšlenek a vyznání songunské Koreje, vysoko třímající rudý prapor.

Povzbuzeni těmito energickými a bojovnými písněmi vlévajícími důvěru ve vítězství a duch obrany rudého praporu, všichni Korejci vytvářejí nápor k vybudování prosperujícího socialistického národa.

Písně souboru představují silnou vůli lidu KLDR oddaně hájit socialismus, skoncovat s imperialismem a přinést růžovou budoucnost rozkvětu Koreje.

To je důvod, proč dirigent významného zahraničního souboru řekl, že písně Státního zasloužilého sboru KLDR by měly pomoci sjednotit svět pod rudým praporem. „Jednou Zápaďáci řekli, že náš soubor jim způsobil okupaci bez jediného výstřelu. Teď jsem si jist, že písně souboru KLDR mohou očistit celý svět, aniž by byla vypálena jediná kulka,“ dodal.

Hlas spravedlnosti a píseň vítězství Státního zasloužilého sboru, veteránského uměleckého souboru z KLDR, zazněly v prosinci čučche 104 (2015) v Číně, aby dále podpořily rozvoj tradičních vztahů přátelství mezi oběma národy, tak jako vyvolala živou odezvu návštěva souboru v Rusku.

Podle KCNA, http://www.kcna.kp

 


stat_soubor_05 stat_soubor_01 stat_soubor_02 stat_soubor_03 stat_soubor_04