Skip to content

Konal sa 12. medzinárodný seminár o boji proti neoliberalizmu

Pchjongjang, 6. októbra čučche 106 (2017) (Rodong Sinmun) – V Rio de Janiero sa od 20. do 23. septembra uskutočnil 12. medzinárodný seminár o boji proti neoliberalizmu pod záštitou Marxisticko-leninskej komunistickej strany Brazílie.

Stretnutia sa zúčastnili rôzne známe osobnosti a občania Brazílie.
Prítomný bol veľvyslanec KĽDR v Brazílii a ďalší zahraniční diplomatickí vyslanci a mediálni predstavitelia.
Veľvyslanec KĽDR na seminári prečítal prehlásenie predsedu Komisie pre štátne záležitosti KĽDR.

Potom vystúpili rečníci:

Venezuelský generálny konzul v Brazílii vyslovil v mene vlády a ľudu Venezuely srdečné blahoželanie váženému najvyššiemu vodcovi súdruhovi Kim Čong Unovi za jeho protiimperialistické a protiamerické vedenie kórejského ľudu k víťazstvu.

Kubánsky generálny konzul povedal, že Komunistická strana Kuby, kubánska vláda a občania vyjadrujú kórejskému ľudu stálu solidaritu vo veci zabezpečenia suverenity a bezpečnosti krajiny.

Generálny konzul Bolívie poznamenal, že boj hrdinského kórejského ľudu veľmi povzbudzuje bolívijský ľud v boji proti hrozbe zo strany USA a za rozvoj krajiny.

Generálny tajomník Marxisticko-leninskej komunistickej strany Brazílie povedal, že brazílsky ľud pevne podporuje protiamerický boj kórejského ľudu.

Predseda brazílskeho Centra pre štúdium politiky Songun a ďalšie osobnosti povedali, že prehlásenie maršala Kim Čong Una pomohlo nastoliť patričnú atmosféru seminára a významne prispelo k jeho úspechu.

Rodong Sinmun – rodong.rep.kp