Skip to content

Palác slunce Kumsusan

 

Palác slunce Kumsusan (Kumsusanský palác slunce) v Pchjongjangu byl postaven jako prezidentský palác, kde za svého života pracoval velký vůdce soudruh Kim Ir Sen.

Po odchodu velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena 8. července čučche 83 (1994) velký vůdce soudruh Kim Čong Il zajistil, aby zde byl prezident uchován ve své životní podobě, a pojmenoval objekt Pamětním palácem Kumsusan.

Po odchodu velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila 17. prosince čučche 100 (2011) byl přejmenován na Palác slunce Kumsusan a rovněž velký generál je zde uchován ve své životní podobě na katafalku.

 

 

Palác slunce Kumsusan je nejposvátnějším místem revoluce a velkým památníkem, připomínajícím nesmrtelnost velkých vůdců. V Paláci slunce Kumsusan jsou také uchovány památky na velké vůdce jako jejich automobily, železniční vozy, elektromobil a loď , které používali, fotografie zachycující jejich aktivity, domácí i zahraniční řády, medaile, uniformy a čestné tituly, které jim byly uděleny.

Před palácem se nachází park a arboretum.

Během státních svátků je palác s parkem zdarma přístupný veřejnosti a proudí sem nekonečné davy lidí.  Oblíbeným místem společných fotografií je fontána se sousoším vojáků a vojákyň Korejské lidové armády.

 

 

 

 

Fotografie na této stránce pocházejí z návštěvy delegace Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan a České skupiny pro studium a uskutečnění myšlenky čučche v sobotu 15. dubna čučche 107 (2018).