Skip to content

Oslavy 73. výročí vzniku KLDR v Praze

Ve středu 8. září 2021 navštívili zástupci Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan a České skupiny pro studium a uskutečnění myšlenky čučche velvyslanectví Korejské lidově demokratické republiky v Praze u příležitosti 73. výročí vzniku Korejské lidově demokratické republiky.

 

 

Účastníci v hluboké poctě položili kytici květin k obrazům slunečně usměvavých velkých vůdců soudruhů Kim Ir Sena a Kim Čong Ila.

Slavnostní projevy přednesli mimořádný a zplnomocněný velvyslanec KLDR soudruh PhDr. Ču Won Čchol a předseda Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan a České skupiny pro studium a uskutečnění myšlenky čučche soudruh RSDr. Jozef Servista. Následovaly diskusní příspěvky dalších účastníků.

Řečníci ocenili úspěchy KLDR v budování a obraně socialismu a popřáli pracovníkům velvyslanectví a všemu hrdinnému korejskému lidu pevné zdraví a vše nejlepší v jejich záslužné práci za naši společnou věc společenského pokroku a globální nezávislosti pod vedením slavné Korejské strany práce a váženého soudruha Kim Čong Una.

Přítomní zhlédli dokumentární film o dějinách socialistické Koreje a nesmrtelných zásluhách velkých vůdců.

Předtím se v úterý 7. září konalo zasedání výboru Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan. Na jednání byl ustaven Český výbor k uctění památky velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila u příležitosti nadcházejícího 10. výročí jeho úmrtí.

 

Soudruzi Ču Wol Čchol a Jozef Servista