Skip to content

Pietní akt k 27. výročí úmrtí soudruha KIM IR SENA

Členové výboru Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan a pozvaní hosté se 8. července 2021 na velvyslanectví Korejské lidově demokratické republiky v Praze zúčastnili pietního aktu k 27. výročí úmrtí věčného prezidenta soudruha Kim Ir Sena.

Přítomni byli mimořádný a zplnomocněný velvyslanec soudruh PhDr. Ču Won Čchol, rada velvyslanectví soudruh Ing. Kim Čchon Se a 3. tajemník velvyslanectví soudruh Ri Kjong Son.
 

 
Účastníci položili kytice k obrazům slunečně usměvavých velkých vůdců soudruhů Kim Ir Sena a Kim Čong Ila a poklonili se jim.

O zásluhách revolučního vedení soudruha Kim Ir Sena, platnosti jeho odkazu v současné socialistické Koreji a dějinách i současnosti československo-korejského přátelství promluvili velvyslanec soudruh Ču Won Čchol a 1. místopředseda Společnosti Pektusan soudruh Lukáš Vrobel.

Přítomní zhlédli dokumentární film o zahraničněpolitických aktivitách velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena, mezi nimiž nechyběly záběry z jeho dvou návštěv Československa v letech 1956 a 1984. Film představil také Muzeum mezinárodního přátelství Mjohjangsan, kde jsou uloženy dary přátel z celého světa velkému vůdci soudruhu Kim Ir Senovi, velkému vůdci soudruhu Kim Čong Ilovi a váženému soudruhu Kim Čong Unovi. Ukázal také nejvyšší státní vyznamenání udělená soudruhu Kim Ir Senovi včetně československého Řádu Bílého lva.