Skip to content

Přednáška o KLDR na 20. Antikapitalistickém kempu

Praha, 19. srpna čučche 107 (2018) – V sobotu 18. srpna přednášel první místopředseda Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan soudruh Lukáš Vrobel na 20. Antikapitalistickém kempu, pořádaném v jižních Čechách organizací Levá perspektiva a Komunistickým svazem mládeže, o návštěvách delegací Společnosti Pektusan v Korejské lidově demokratické republice v dubnu čučche 106 (2017) a dubnu čučche 107 (2018), kterých se účastnil.

Posluchači se komentovanou prezentací více než 100 fotografií seznámili se současností vzkvétající hrdinné socialistické Koreje, která pod vedením Korejské strany práce v čele s maršálem Kim Čong Unem v těžkých podmínkách nespravedlivých sankcí a nátlaku imperialistů a jejich pomahačů rozvíjí nezávislé národní hospodářství a usiluje o spravedlivý a trvalý mír, přátelské mezinárodní vztahy a společenský pokrok, přičemž organizuje svou společnost na bázi centrálně plánovaného hospodářství, založeného na státním a družstevním vlastnictví, v duchu socialistického vlastenectví a kolektivismu.

 

Zájemcům byl nabídnut časopis Pektusan, samolepky k 70. výročí vzniku KLDR (9. 9. 1948), k prohlédnutí korejská kniha „Songun – moc Koreje“, výtisk deníku „Rodong sinmun“ (Noviny práce) a fotoalbum z návštěvy KLDR. Kromě toho mohli ochutnat korejské bonbóny a karamely.

Přednášky se účastnil a referenta v diskusi doplnil místopředseda Společnosti česko-korejského přátelství soudruh Alexander Velitš.

Prostory Antikapitalistického kempu byly vyzdobeny vlajkami pokrokových států a dalšími revolučními prapory, mezi nimi i státní vlajkou KLDR.