Skip to content

Generalissimus KIM IR SEN, vždyvíťazný brilantný veliteľ so železnou vôľou

Pchjongjang, 13. apríla čučche 108 (2019) (KCNA) – Je to už 27 rokov, odkedy veľký vodca súdruh Kim Ir Sen získal titul Generalissima Kórejskej ľudovodemokratickej republiky, čo bolo pozoruhodnou udalosťou zaznamenanou v dejinách kórejského národa a Kórey, i v dejinách svetovej politiky.

Veľký vodca, ktorý sa vydal na cestu revolúcie v jeho veľmi mladom veku, razil líniu ozbrojeného boja orientovaného na čučche, zorganizoval prvú ľudovú jednotku a viedol veľkú protijaponskú vojnu k víťazstvu, s cieľom oslobodiť krajinu a ukončiť dlhú históriu národného utrpenia.

Tieto bojové skúsenosti, ktoré vznikli počas protijaponskej revolučnej vojny ako je organizácia ozbrojeného boja založeného na partizánskej vojne a vytvorenie protijaponskej národnej jednotnej fronty, slúžili ako dobrý príklad v boji svetového revolučného ľudu za národné oslobodenie a nezávislosť v koloniálnych krajinách.

Po oslobodení Kórey od koloniálnej nadvlády Japonska prezident rozvinul revolučné ozbrojené sily na moderné stále vojsko a viedol Veľkú vlasteneckú oslobodeneckú vojnu k víťazstvu, aby čestne uhájil národnú nezávislosť a zvrchovanosť.

Víťazstvo v hrozivej Vlasteneckej vojne, ktorú možno nazvať konfrontáciou medzi puškou a jadrovou bombou, bolo brilantným uskutočnením jeho vojenských myšlienok, stratégie a taktiky založenej na čučche a výnimočného veliteľského umu.

Jeho vojenská myšlienka, stratégia a taktika v súlade s originalitou, vedeckou presnosťou, vynikajúcou vynaliezavosťou a bojovným duchom boli rozhodujúcim faktorom, ktorý spôsobil, že KĽDR vždy bola vo výhode vo vojne a dosahovala len víťazstvá.

Vďaka jeho neohrozeným a tajuplným vojenským operáciám a taktike, ako je rýchly protiútok, obkľúčenie a zničenie a aktívna vojenská pozícia, malá krajina, akou je KĽDR, dokázala poraziť impozantného imperialistického nepriateľa, aby vytvorila zázrak vo svetových dejinách vojenstva.

Počas celého svojho revolučného vedenia kládol prezident najvyššiu prioritu vojenským záležitostiam. Vďaka jeho songunskému vodcovstvu vznikla revolučná armáda v duchu hesla „sám proti sto,“ nezávislý obranný priemysel a vznikol celoštátny systém národnej obrany.

Vskutku, súdruh Kim Ir Sen bol vždy víťazným brilantným veliteľom, akého história nepoznala.

To je dôvod, prečo mu kórejský ľud udelili titul Generalissima KĽDR 13. apríla v roku čučche 81 (1992) pri príležitosti oslavy jeho 80. narodenín.

V súčasnosti víťazná história kórejského ľudu pokračuje pod vedením váženého najvyššieho vodcu súdruha Kim Čong Una, ďalšieho veľkého veliteľa.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp