Skip to content

Oslavy 73 let KLDR

Pchjongjang 10. září čučche 110 (2021) (KCNA) – Všechen lid celé země významně oslavil den založení naší slavné vlasti, Korejské lidově demokratické republiky, vyjádřením nejhlubší úcty a srdečné vděčnosti velkému vůdci soudruhu Kim Ir Senovi a velkému vůdci soudruhu Kim Čong Ilovi, kteří proslavili nové dějiny budování nezávislého, soběstačného a silného státu schopného sebeobrany.

Generální tajemník Korejské strany práce a předseda pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky vážený soudruh Kim Čong Un se svou manželkou Ri Sol Džu navštívil 9. září Palác slunce Kumsusan.

Soudruh generální tajemník a jeho manželka navštívili sály nesmrtelnosti, kde leží ve své životní podobě velký vůdce soudruh Kim Ir Sen a velký vůdce soudruh Kim Čong Il, a s nejuctivějšími city se hluboce poklonili s přáním nesmrtelnosti velkému vůdci a velkému generálovi, kteří po celý život usilovali o vybudování skutečné země lidu, naší bohaté a prosperující socialistické vlasti, a předali ji budoucím generacím.

Kádry strany a vlády srdečně složily pevnou přísahu podporovat velké ideje kimirsenismu-kimčongilismu o budování státu pod vedením váženého soudruha Kim Čong Una, oddaně pracovat v posvátném boji za oslavu nové éry rozvoje revoluce, éry „náš stát je nade vše“, čímž splní svou odpovědnost a povinnost, kterou jim svěřila strana a lid.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp