Skip to content

Vážený súdruh KIM ČONG UN navštívil Palác slnka Kumsusan

Pchjongjang 17. februára čučche 110 (2021) (KCNA) – Vážený generálny tajomník Kórejskej strany práce a predseda pre štátne záležitosti Kórejskej ľudovodemokratickej republiky súdruh Kim Čong Un navštívil dňa 16. februára, na Deň žiariacej hviezdy – najväčší sviatok kórejského národa, Palác slnka Kumsusan.

Sprevádzali ho členovia prezídia politbyra ÚV KSP, členovia a náhradníci politbyra ÚV KSP a členovia ústredného orgánu strany.

Palác slnka Kumsusan bol zahalený do vznešenej atmosféry uprostred hlbokej túžby po veľkom vodcovi súdruhovi Kim Čong Ilovi, ktorý žil životom úplnej oddanosti ľudu, aký v histórii nemá obdoby, a jeho heslom bolo „uctievať ľud ako nebesá“.

K sochám veľkého vodcu súdruha Kim Ir Sena a veľkého vodcu súdruha Kim Čong Ila bol umiestnený kvetinový kôš v mene váženého súdruha Kim Čong Una. Položené boli aj kvetinové koše v mene ÚV KSP, Komisie pre štátne záležitosti KĽDR, stáleho výboru Najvyššieho ľudového zhromaždenia KĽDR a vlády KĽDR.

Súdruh generálny tajomník spolu s ostatnými účastníkmi vzdal veľkú úctu sochám súdruhov Kim Ir Sena Kim Čong Ila. V sále, v ktorej leží vo svojej životnej podobe súdruh Kim Čong Il, sa súdruh generálny tajomník uklonil v najhlbšej úcte tomu, ktorý svojimi vynikajúcimi myšlienkami a revolučným vedením vo dne i v noci preslávil našu vlasť ako skutočný socialistický štát zameraný na ľudové masy a položil pevný základ prosperity vďaka sebestačnosti. 

Členovia ústredného riadiaceho orgánu strany prijali pevné rozhodnutie zostať verní generálnemu tajomníkovi, podporovať jeho revolučné myšlienky a vedenie a plniť svoje náročné funkcionárske povinnosti uložené dobou a dejinami pri plnení úloh stanovených 8. zjazdom strany a 2. plenárnym zasadnutím 8. ústredného výboru KSP, aby mohol byť dosiahnutý všestranný rozvoj socializmu nášho typu.

 

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp