Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN zaslal dopis všemu lidu a navštívil Palác slunce Kumsusan

 

Pchjongjang, 1. ledna čučche 110 (2021) (KCNA) – U příležitosti nového roku čučche 110 (2021), plného naděje, zaslal předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel ozbrojených sil KLDR, nejvyšší vůdce naší strany, státu a ozbrojených sil soudruh Kim Čong Un všemu lidu ručně psaný dopis.

Následuje plný text dopisu:

 

 

 

„Šťastný nový rok!

U příležitosti nového roku srdečně pozdravuji všechen lid.

Upřímně přeji všem rodinám celé země další rozkvět a velké štěstí. 

Z celého srdce přeji milovanému lidu pevné zdraví.

I v nadcházejícím roce budu tvrdě pracovat pro nástup nové éry, která naplní ideály a touhy našeho lidu.

Vyjadřuji vděčnost lidu, který i v těžkých dobách s neměnnou vírou podporuje naši stranu.

Znovu slibuji, že vždy zůstanu obětavě věrný velkému lidu.

 

Kim Čong Un

1. ledna 2021″

 

 

Dějiny naší vlasti zaznamenaly další rok vítězství, postupu vpřed k uskutečnění ideálu mocné země pod vedením skvělé strany a moci jednomyslné jednoty a solidarity.

Všechen lid země, vítající významný nový rok čučche 110 (2021), kdy se bude konat 8. sjezd Korejské strany práce, vzdává hlubokou úctu s přáním nesmrtelnosti velkému soudruhu Kim Ir Senovi a velkému soudruhu Kim Čong Ilovi, zakladatelům socialistické Koreje, velkým vůdcům naší strany a lidu, nejposvátnějším osobnostem revoluce.

Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel ozbrojených sil KLDR, nejvyšší vůdce naší strany, státu a ozbrojených sil soudruh Kim Čong Un u příležitosti Nového roku o půlnoci 1. ledna navštívil společně s delegáty 8. sjezdu strany Palác slunce Kumsusan.

Palác slunce Kumsusan, posvátný chrám čučche, kde leží v životní podobě velký vůdce soudruh Kim Ir Sen a velký vůdce soudruh Kim Čong Il, byl zahalen slavnostní atmosférou.

Váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una doprovázeli členové vedoucího orgánu Ústředního výboru strany, mezi nimi členové prezídia politbyra Ústředního výboru KSP soudruzi Čche Rjong He, Ri Pjong Čchol, Kim Tok Hun a Pak Pong Džu, a delegáti 8. sjezdu KSP.

K sochám velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila byl položen květinový koš jménem váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una.

Byly položeny květinové koše jménem Ústředního výboru KSP, Komise pro státní záležitosti KLDR, prezídia Nejvyššího lidového shromáždění KLDR a vlády KLDR.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce spolu s účastníky vyjádřil hlubokou úctu sochám velkých vůdců.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vstoupil do sálů nesmrtelnosti, kde leží v životní podobě velký vůdce soudruh Kim Ir Sen a velký vůdce soudruh Kim Čong Il, a v nejhlubší úctě jim předal novoroční pozdrav.

Členové vedoucího orgánu Ústředního výboru strany a delegáti sjezdu složili pevnou přísahu, že oslaví 8. sjezd strany jako předěl ve vývoji naší strany a revoluce a v novém roce splní svou odpovědnost a povinnost, aby přiblížili nové vítězství věci socialismu.

 

 Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp