Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN zkontroloval místa obnovy provincie Jižní Hamgjong

 

Pchjongjang, 15. října čučche 109 (2020) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky, vrchní velitel ozbrojených sil KLDR, nejvyšší vůdce naší strany, státu a ozbrojených sil soudruh Kim Čong Un zkontroloval místa rekonstrukčních prací ve východní oblasti včetně města Sinpcho a okresu Hongwon v provincii Jižní Hamgjong.

Doprovázel ji ho soudruzi Pak Čong Čchon, Čo Jong Won, Kim Jong Su, soudružka Hjon Song Wol a soudruh Kim Mjong Sik.

Váženého soudruha nejvyššího vůdce na místě přivítal místopředseda Ústředního výboru strany soudruh Čche Hwi, který působí jako velitel 1. divize členů strany hlavního města, a spolu s ním 1. zástupce vedoucího oddělení propagandy a agitace Ústředního výboru strany soudruh Ri Jong Sik a komisař divize – místopředseda pchjongjangského výboru strany pro organizační záležitosti soudruh Sim In Song a velící důstojníci jednotek lidové armády různých úrovní.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce srdečně pozdravil vedoucí funkcionáře divize členů strany z hlavního města, kteří se s ním setkali. Poznamenal, že během oslav na počest založení naší slavné strany byla jeho duše vždy se členy strany z hlavního města a sloužícím mužstvem lidové armády, kteří pracují na obtížných pozicích, a chyběli mu. Řekl, že přišel s cílem podpořit jejich úsilí a odhodlání.

Bojovníci 1. divize členů strany z hlavního města reagovali s vroucím srdcem na ohnivou výzvu váženého soudruha nejvyššího vůdce, který je požádal jako vedoucí sílu, v niž naše strana nejvíce věří, aby směle šli do bojových oblastí rekonstrukčních prací k odstranění následků přírodních katastrof v provinciích Jižní a Severní Hamgjong, a co nejdříve odstranili nepříznivé události. Šli do bojových oblastí a obnovili zničené silnice o délce desítek ri (1 ri = 400 metrů, pozn. překl.) a za 18 dní od 12. do 29. září postavili 147 nových moderních pohodlných domů v dělnických osadách Unpcho a Kjongpcho v okrese Hongwon a obci Haksade-ri v okrese Riwon v provincii Jižní Hamgjong. Dokončili tedy přidělené bojové mise do říjnového svátku a poté přešli do nejzávažněji zpustošených oblastí, které zaostaly ve výsledcích obnovných prací, a podnikají rychlý útok, aby dosáhli ještě většího vítězství.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce uvedl, že členové strany procházejí daleko od svých domovů mnoha potížemi, a dlouho se láskyplně rozhlížel po nových domech, naplněných jejich potem a vášní.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl, že obytné domy postavili bezchybně, o nic hůře než specializovaní stavitelé, a tyto domy jsou krystalem věrnosti členů strany hlavního města. Vyjádřil velké uspokojení nad tím, že účinnost boje elitních divizí členů strany z hlavního města byla plně prokázána v praxi.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce prohlásil, že během období výstavby se za rozdmýchávání žhavých plamenů socialistické soutěže jasně projevuje krásná kolektivistická vlastnost, že si navzájem pomáhají a skromně se od sebe navzájem učí, a to je dobrá věc. Pokračováním rozdmýchávání silného ohně soutěžení, včetně dohánění a předhánění a učení se od prvních ve všech bojových oblastech obnovy po katastrofě, bude dosaženo všemi jednotkami celkového pokroku.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce zdůraznil, že musíme zodpovědně poskytnout členům strany zimní oblečení, výbavu a materiály v souladu s chladným počasím a přijmout preventivní a léčebná opatření.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl, že podle nejnovější zprávy došlo v některých jednotkách v provinciích Kangwon, Severní a Jižní Hamgjong ke zlovolnému a nestydatému porušení stavebního zákona, při kterém byla stavba prováděna nedbale a lehkomyslně v rozporu s požadavky projektu a konstrukčních metod. Dodal, že tuto otázku bude přísně řešit.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce konstatoval, že obyvatelé, sledující výstavbu každým dnem, budou opravdu velmi potěšeni. Horlivě naléhal, aby všichni s ještě větším zápalem vytrvale bojovali za co nejdřívější dokončení stavby a položili nový základ pro život našeho lidu a poskytli mu kolébku šťastného života.

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp