Skip to content

Súdruh KIM ČONG UN viedol ďalšie cvičenie delostreleckých jednotiek

Pchjongjang, 10. marca čučche 109 (2020) (KCNA) – Vážený najvyšší vodca súdruh Kim Čong Un, predseda Kórejskej strany práce, predseda Komisie pre štátne záležitosti Kórejskej ľudovodemokratickej republiky a najvyšší veliteľ ozbrojených síl KĽDR, velil 9. marca ďalším cvičným streľbám delostreleckých jednotiek Kórejskej ľudovej armády.

Váženého súdruha najvyššieho vodcu na mieste privítal náčelník generálneho štábu KĽA armádny generál súdruh Pak Čong Čchon a veliaci dôstojníci frontových delostreleckých jednotiek.

Účelom cvičných strelieb bolo otestovať schopnosti delostreleckých jednotiek v prednej línii pri prekvapivom vojenskom protiútoku.

Súdruh Kim Čong Un oznámil bojovú situáciu náčelníkovi generálneho štábu a sledoval cvičenie z pozorovacieho stanovišťa.

Hneď ako bol vydaný rozkaz k paľbe, odvážni frontoví delostrelci, ktorí, rozhodným duchom odhodlaní zničiť nepriateľa naostrili bajonet revolúcie, a posilnení prítomnosťou váženého súdruha najvyššieho vodcu, okamžite zahájili mohutnú paľbu.

Delostrelci na fronte v prítomnosti váženého súdruha najvyššieho vodcu zasiahli cieľ s vynikajúcou presnosťou a plne ukázali svoju bojovú pripravenosť.

Vážený súdruh najvyšší vodca vyjadril veľkú spokojnosť s výsledkom cvičenia a vysoko ocenil dokonalý bojovú a mobilizačnú pripravenosť delostreleckých jednotiek.

Povedal, že ľudová armáda musí ďalej pokračovať v posilňovaní delostreleckého výcviku a stanovil dôležité úlohy na zlepšenie kvality výcviku delostrelcov a vedenia cvičení za simulovaných podmienok skutočnej vojny.

Poznamenal, že sila delostrelectva je silou našej armády a zdôraznil, že je potrebné neúnavne pokračovať v boji a premeniť delostrelecké sily ľudovej armády na najmocnejšiu a najobávanejšiu vojenskú silu na svete.

 

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp