Skip to content

Súdruh KIM ČONG UN viedol cvičenie palebného úderu delostreleckých jednotiek

Pchjongjang, 3. marca čučche 109 (2020) (KCNA) – Predseda Kórejskej strany práce, predseda Komisie pre štátne záležitosti KĽDR, najvyšší veliteľ ozbrojených síl KĽDR, najvyšší vodca našej strany, štátu a armády súdruh Kim Čong Un navštívil 2. marca miesto cvičenia palebnej artilérie delostreleckých jednotiek Kórejskej ľudovej armády, za účelom ešte viac rozblčať plamene revolúcie.

Na mieste ho privítal náčelník generálneho štábu KĽA armádny generál súdruh Pak Čong Čchon, veliaci dôstojníci veľkých kombinovaných jednotiek zúčastňujúcich sa cvičenia a velitelia delostreleckých jednotiek.

Po vypočutí správy o pláne cvičenia viedol cvičenie z pozorovacieho stanovišťa.

Hneď ako jednotky dostali rozkaz váženého súdruha najvyššieho vodcu k paľbe, čelní delostrelci frontovej línie naraz spustili presnú delostreleckú paľbu, ktorou hrdo demonštrovali zlepšenie vo svojom výcviku.

Vážený súdruh najvyšší vodca vyjadril veľkú spokojnosť so skutočnosťou, že delostrelci prednej línie sú pripravení rýchlo reagovať na akékoľvek okolnosti a dokonale plniť svoje bojové povinnosti.

Najhorúcejšie vlastenectvo armády je vyjadrené v prúdoch potu, ktorý prelievajú na cvičisku v daždi i snehu. Vrúcne povzbudzoval všetkých vojakov celej armády, aby tvrdšie trénovali, majúc na pamäti železnú vôľu a horlivé vlastenectvo, aby bránili socialistickú vlasť, drahšiu ako ich vlastný život, ako železná stena.

Súdruh Kim Čong Un povedal, že víťazstvo veľkej veci socializmu je zaručené silnou vojenskou silou a vojnovým odstrašením. Poznamenal, že ľudová armáda by si mala zachovať plnú bojovú pohotovosť, aby ochránila našu oblohu, zem a more pred akýmkoľvek zásahom a neustále posilňovala svoje bojové schopnosti a presadzovala revolučnú vec našej strany.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp