Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN zaslal dopis soudruhu Si Ťin-pchingovi

Pchjongjang, 1. února čučche 109 (2020) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce a předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky soudruh Kim Čong Un v souvislosti s bojem Číny proti infekční pneumonii způsobené novým koronavirem zaslal dopis generálnímu tajemníkovi Ústředního výboru Komunistické strany Číny a prezidentovi Čínské lidové republiky soudruhu Si Ťin-pchingovi.

Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un předal srdečný pozdrav všem členům strany a zdravotníkům, kteří bojují v první linii protiepidemické práce, a vyjádřil hlubokou soustrast rodinám těch, kteří zemřeli na infekční chorobu.

Dopis váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una uvádí, že strana a lid Koreje považují současnou situaci ohniska v Číně za svou věc, neštěstí jedné rodiny a příbuzné krve, a vyjadřuje upřímný pocit sdílení bolesti a zkoušek s bratrským čínským lidem.

Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un vyjádřil svou důvěru, že pod moudrým vedením generálního tajemníka soudruha Si Ťin-pchinga dosáhne strana, vláda a lid Číny jistého vítězství v boji proti epidemii, zaslal bojový pozdrav soudruhu generálnímu tajemníkovi a všem členům Komunistické strany Číny a popřál čínskému lidu blahobyt a štěstí.

Ústřední výbor Korejské strany práce z rozhodnutí politbyra 31. ledna zaslal Ústřednímu výboru Komunistické strany Číny finanční pomoc.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp