Skip to content

Dopis soudruhu KIM ČONG UNOVI na podporu závěrů 5. pléna 7. ÚV KSP

Vážený soudruh

KIM ČONG UN

předseda Korejské strany práce

předseda Komise pro státní záležitosti KLDR

vrchní velitel ozbrojených sil KLDR

Pchjongjang

 

Vážený soudruhu Kim Čong Une!
Výbor naší společnosti na svém jednání dne 7. 1. 2020 podrobně projednal dokumenty z 5. plenárního zasedání 7. Ústředního výboru Korejské strany práce.
Oceňujeme komplexní pohled na danou situaci v KLDR a hodnocení mezinárodních vztahů. Jsme plně solidární s řešením současných problémů, ke kterému přistoupila Vaše strana.
Odsuzujeme imperialistické plány, zejména USA, jejichž dlouhodobé embargo podporované OSN je hlavní příčinou problémů, které musí Vaše země řešit.

Je nepřípustné, aby USA diktovaly, jakým směrem se má Vaše země ubírat.  Svou expanzivní politikou zadržování pokroku ve Vaši zemi a provokativními  vojenskopolitickými a ekonomickými intrikami chtějí úplně KLDR potlačit. Jejich požadavky odporují zájmům Koreje. Tím se postaraly o mrtvý bod ve vztazích mezi KLDR a USA na dlouhou dobu.
Oceňujeme, že KLDR spoléhá na řešení problémů ve všech oblastech vlastními silami.
Je nám srozumitelné, že KLDR spoléhá jednoznačně na vlastní vývoj a výrobu jaderných zbraní, které jsou a budou zárukou ubránění a zajištění bezpečného života země a dalšího úspěšného budování socialismu. Tato odstrašující síla na USA platí a nedovolí jim narušit život a další rozvoj Vaší země. Umožňuje jednání jako rovný s rovným.
V tomto ohledu jste upevnili svou pozici vůči globálnímu imperialismu a zhoršili jste jeho beznadějnou a bezvýchodnou situaci před jednoznačně posilující mocí KLDR.
Pod vedením KSP a díky jejímu pevnému spojení s lidem a s armádou vybavenou moderními zbraněmi, při uplatnění čučche, bude vítězství revoluce nevyhnutelné.
Přejeme Vám, soudruhu Kim Čong Une, a Vašemu lidu, abyste čelním útokem porazili všechny obtíže.

 

Společnost česko-korejského přátelství Pektusan,
Česká skupina pro studium a uskutečnění myšlenky čučche
V Praze dne 7. ledna 2020