Skip to content

Přednáška o KLDR v Praze-Vršovicích

Praha, 8. ledna čučche 109 (2020) – V prostorách Obvodního výboru Komunistické strany Čech a Moravy Praha 10 ve Vršovicích se 7. ledna uskutečnila přednáška prvního místopředsedy Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan a České skupiny pro studium a uskutečnění myšlenky čučche soudruha Lukáše Vrobela o Korejské lidově demokratické republice.

Základem přednášky, pořádané Komisí mládeže Krajského výboru Komunistické strany Čech a Moravy Praha, byla komentovaná prezentace fotografií ze tří návštěv soudruha Vrobela v KLDR v letech 2017-2019. Přítomen byl také místopředseda Společnosti Pektusan soudruh Alexander Velitš, který navštívil KLDR dvakrát. Účastníci měli možnost prohlédnout si noviny, časopisy a další publikace ze socialistické Koreje v korejštině, angličtině a ruštině.

 

Po výkladu následovala obsáhlá a živá diskuse, zabývající se mimo jiné politickou linií KLDR, způsobem organizace a řízení její společnosti, turistickým ruchem v zemi, vztahem k jižní Koreji a otázkou znovusjednocení, velkými stavebními projekty z posledních let i problémy vyskytujícími se v národním hospodářství v důsledku nespravedlivé a nezákonné imperialistické blokády a sankcí i v důsledku přírodních katastrof.

Diskutující ocenili nezávislou lidově orientovanou a antiimperialistickou politiku socialistické Koreje, která dokazuje, že budování socialismu je možné a udržitelné i za velmi obtížných podmínek.