Skip to content

Členovia Spoločnosti Pektusan si uctili pamiatku súdruha KIM ČONG ILA

Praha, 17. decembra čučche 108 (2019) – Na veľvyslanectve Kórejskej ľudovodemokratickej republiky v Prahe sa v utorok 17. decembra zišli členovia Spoločnosti česko-kórejského priateľstva Pektusan, aby pripomenuli 8. výročie úmrtia veľkého vodcu súdruha Kim Čong Ila a uctili si jeho pamiatku.

Po príchode na ambasádu privítali členov Pektusanu diplomatickí pracovníci. Prvý podpredseda Spoločnosti Pektusan súdruh Lukáš Vrobel ospravedlnil z neúčasti zo zdravotných dôvodov predsedu spoločnosti súdruha Jozefa Servistu, po krátkom príhovore položil kyticu v mene spoločnosti k obrazom veľkých vodcov a prítomní účastníci pietneho aktu im vzdali hlbokú úctu.

Súdruh Vrobel poďakoval pracovníkom veľvyslanectva za spoluprácu v uplynulom roku, zaželal im ako aj celému ľudu KĽDR veľa zdravia a úspechov do ďalšieho roku. Pracovníci veľvyslanectva takisto popriali členom spoločnosti Pektusan veľa zdravia, vyjadrili presvedčenie, že spolupráca s Pektusanom bude úspešne pokračovať aj v nasledujúcom roku a odovzdali im darčeky.

Nasledovala debata v priateľskom duchu, pri ktorej prítomní vyzdvihli úspechy KĽDR v budovaní socializmu.

Zástupcovia predsedníctva Pektusanu si pripomenuli život súdruha Kim Čong Ila zhliadnutím kórejského filmu Kvetina v snehu a vypočutím piesní o veľkom vodcovi.