Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN vedl výsadkové cvičení ostrostřelců vzdušných a protivzdušných sil

Pchjongjang, 18. listopadu čučche 108 (2019) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky, vrchní velitel ozbrojených sil KLDR, vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un vedl výsadkové cvičení ostrostřelců vzdušných a protivzdušných sil Korejské lidové armády.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce na pozorovatelně přijal zprávu o plánu cvičení a vedl jej.

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce poznamenal, že výsadkáři jsou velmi zruční a je velkolepé vidět rychlé pohyby bojovníků, vedených brigádními veliteli a politickými komisaři brigád, v neznámém terénu dle nečekaného bojového rozkazu. Chválil je jako statečné, spolehlivé, skutečné bojovníky a vyjádřil velkou spokojenost.

Řekl, že za simulovaných podmínek skutečné války je nutné provádět cvičení bez předchozího upozornění, aniž by byla ovlivněna pravidly a formalitami, a tak z nich učinit příležitost ke zlepšení připravenosti jednotek lidové armády na válku a prověřit a zakalit je.

Poznamenal, že v případě nebezpečí se pole a okolnosti bitvy mohou lišit od podmínek výcviku, a zdůraznil potřebu efektivní organizace a vedení cvičení s hlavním důrazem na úplné vyškolení všech bojovníků, aby mohli za všech podmínek úspěšně plnit své povinnosti.

Aby se z lidové armády stala neporazitelná ozbrojená síla, je nutné v bojovém výcviku neustále vysoko třímat prapor bojové pohotovosti a intenzivně provádět praktická a skutečná cvičení vytvořením různých nečekaných situací.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se na paměť nechal vyfotografovat s bojovníky, kteří se na cvičeních podíleli.

Byl doprovázen kádry Ústředního výboru Korejské strany práce.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp