Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN vedl práci Závodu lékařských přístrojů Mjohjangsan

Pchjongjang, 27. října čučche 108 (2019) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel ozbrojených sil KLDR, nejvyšší vůdce naší strany, státu a ozbrojených sil soudruh Kim Čong Un vedl na místě práci rekonstruovaného Závodu lékařských přístrojů Mjohjangsan.

Při prohlídce závodu se vážený soudruh nejvyšší vůdce konkrétně seznámil se situací jeho rekonstrukce a modernizace. Obdivoval panorama továrny a byl velmi šťastný, když poznal, že interiér i exteriér závodu byly upraveny,  a jsou bezvadné nejen z hlediska architektonické estetiky, ale také v technologii. Řekl, že vzhled továrny se úplně změnil.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vysoce ocenil, že továrna byla vybavena supermoderním zařízením schopným hromadné výroby různých druhů vysoce účinných lékařských přístrojů, nezbytných pro nemocnice země.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se ve zkušebním provozu podrobně seznámil se všemi modely lékařských přístrojů vyráběných v továrně.

Zdůraznil, že je důležité vyrábět mnoho lékařských přístrojů nezbytných k ochraně a zlepšení života lidu, ale musí být vysoce kvalitní, a upřímně prohlásil, že jde o otázku spojenou s pohledem na lid.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl, že v továrně by se všechny lékařské přístroje měly vyrábět na úrovni přístrojů vyspělých zemí. Poznamenal, že továrna by měla vyhledávat údaje o nejnovějších lékařských přístrojích a neustále inovativně aktualizovat návrhy a výrobky, aby vyhovovaly situaci nemocnic v zemi a stavu pacientů, a tedy vyvíjet a vyrábět kvalitní lékařské přístroje s vysokým účinkem a použitelností.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce poznamenal, že obecně se rekonstrukce a modernizace závodu provádí podle plánu strany, ale pokud se na ni podíváme podrobně, lze spatřit některé nedostatky. Poukázal na nedostatečnou kvalitu stavby, která nevyhovuje požadavkům projektu a řízení. Vnější obklady a spáry některých budov nejsou dostatečně hladké a některé části jsou nerovnoměrně omítnuty, zdůraznil a kritizoval finální práci, která nebyla provedena pečlivě.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce uvedl, že brzy vyšle dovednou stavební jednotku, a vydal rozkaz napravit nedostatky zjištěné během výstavby a dokončit výstavbu závodu tak, aby byl do konce roku bezchybný a funkční.

Doprovázely ho kádry Ústředního výboru Korejské strany práce Koreje soudružka Kim Jo Džong, soudruh Čo Jong Won, soudruh Ri Čong Nam, soudruh Hong Jong Song, soudružka Hjon Song Wol a soudruh Čang Song Ho, předseda Čagangského provinčního výboru Korejské strany práce soudruh Kang Pong Hun a vedoucí úřadu Komise pro státní záležitosti soudruh Ma Won Čchun.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp