Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN vedl skleníkovou farmu a lesní školku Čungpchjong

Pchjongjang, 18. října čučche 108 (2019) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel ozbrojených sil KLDR, nejvyšší vůdce naší strany, státu a ozbrojených sil soudruh Kim Čong Un vedl stavbu skleníkové farmy Čungpchjong a lesní školky v okrese Kjongsong.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce při pohledu z pozorovatelny řekl, že na tomto místě byl postaven moderní zeleninový skleník o rozloze několika desítek čongbo (1 čongbo = 0,992 ha, pozn. překl.) a lesní školka produkující 20 milionů sazenic stromků ročně a stovky nízkých bytových domů pro zaměstnance, veřejné budovy, škola, školka, nemocnice a různá zařízení veřejných služeb. S potěšením poznamenal, že taková skutečnost znamená vytvoření věci z ničeho.

Prohlédl si hydroponické a půdní skleníky a obytnou čtvrť zaměstnanců farmy. Vyjádřil velkou spokojenost s budováním farmářské vesnice, podobné městu, a uvedl, že vesnice zeleninové skleníkové farmy Čungpchjong může být vzorem pro výstavbu socialistických venkovských moderních domů.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl, že ve výstavbě skleníkové farmy Čungpchjong je revoluce, příklad ve výstavbě skleníků. Dodal, že vybudování takové moderní skleníkové farmy v každé provincii, která bude dodávat lidem po celý rok čerstvou zeleninu, je věc, kterou už dlouho chtěl rozhodně provést, a proto je nutné věnovat pozornost budování nejmodernějších skleníkových farem v celostátním měřítku z hlediska praktického využití a zlepšování výživy lidu.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vyjádřil přesvědčení, že sloužící mužstvo lidové armády, bezmezně věrné straně, bezchybně postaví zeleninovou skleníkovou farmu a lesní školku Čungpchjong jako budovy věčné hodnoty v éře Strany práce, v srdečné odezvě na plán a zámysl strany, aby jistě naplnilo důvěru a očekávání strany.

Doprovázeli ho vedoucí funkcionáři Ústředního výboru Korejské strany práce soudruh Čo Jong Won, soudružka Kim Jo Džong, soudruh Ri Čong Nam, soudruh Ju Čin, soudruh Pak Song Čchol, soudruh Hong Jong Song a soudružka Hjon Song Wol a vedoucí úřadu Komise pro státní záležitosti soudruh Ma Won Čchun.

 


Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp