Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN opět vedl zkušební palbu mimořádně velkého raketometu

 

Pchjongjang, 11. září čučche 108 (2019) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel ozbrojených sil KLDR, nejvyšší vůdce naší strany, státu a ozbrojených sil soudruh Kim Čong Un opět vedl na místě zkušební palbu mimořádně velkého raketometu.

Doprovázeli ho náčelník generálního štábu Korejské lidové armády armádní generál pozemních vojsk soudruh Pak Čong Čchon, soudružka Kim Jo Čong, soudruh Čo Jong Won, soudruh Ri Pjong Čchol, soudruh Kim Čong Sik a další vedoucí kádry Ústředního výboru strany a soudruzi Čang Čchang Ha, Čon Il Ho, Čong Sung Il a další vedoucí funkcionáři v oblasti národně obranné vědy.

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se seznámil s ukazateli, které mají být potvrzeny při zkušební palbě, během měření času bojového nasazení mimořádně velkého raketometu.

Vedl dvě zkušební odpálení.

Zkušební palba z velkého velkého raketometu opět dokonale odpovídala svému účelu a sloužila jako okamžik, který jasně rozhodl o směru další fáze zdokonalení zbraňového systému.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce uvedl, že z hlediska bojové operace, charakteristiky trajektorie letu, přesnosti a přesných funkcí navádění byl zbraňový systém mimořádně velkého vícenásobného raketometu konečně ověřen, a dodal, že nyní zbývá pouze provést zkušební palbu, což je nejvýraznějším rysem síly raketometu.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce ocenil nadšené vlastenectví vedoucích kádrů, vědců a techniků v oblasti národně obranné vědy, kteří dosáhli trvalých a rekordních úspěchů ve vývoji systému mimořádně velkých raketových zbraní našeho typu a jejich věrnost straně, a poděkoval jim.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce nastínil další úkoly a způsoby, které vyvstávají s cílem pozvednout na nejvyšší úroveň výrobu taktických řízených zbraní našeho typu, včetně mimořádně velkého raketometu, a dosáhnout stanovených cílů špičkové úrovně v oblasti národně obranné vědy.

 


Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp