Skip to content

Pocta velkým vůdcům k 71. výročí KLDR

Pchjongjang, 9. září čučche 108 (2019) (KCNA) – Pracující lid, mládež, studenti a sloužící mužstvo navštívili sochy velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila u příležitosti 71. výročí založení Korejské lidově demokratické republiky.

Před sochami velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila na vrchu Mansude byl položen květinový koš jménem nejvyššího vůdce Korejské strany práce, státu a ozbrojených sil soudruha Kim Čong Una.

Před sochy byly položeny květinové koše a kytice jménem strany, ozbrojených sil a mocenských orgánů, společenských organizací, ministerstev, ústředních institucí, jednotek Korejské lidové armády a Korejských lidových vnitřních bezpečnostních sil a institucí, podniků a škol na všech úrovních v Pchjongjangu. Také byl položen květinový koš jménem Pchjongjangské mise Antiimperialistické národní demokratické fronty.

Masy vzdaly hold bronzovým sochám neskonalých velikánů.

Květinové koše byly položeny před sochy velkých vůdců v různých částech Pchjongjangu, včetně Kim Ir  Senovy univerzity, Ministerstva lidových ozbrojených sil a Ministerstva lidové bezpečnosti a Uměleckého studia Mansude.

Pracující lid, mládež, studenti a sloužící mužstvo po celé zemi navštívili sochy a slunečně usměvavé portréty velkých vůdců v místech svého bydliště, aby jim vyjádřili hlubokou úctu.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp