Skip to content

KLDR odmítá absurdní lži o kybernetických zločinech

Pchjongjang, 1. září čučche 108 (2019) (KCNA) – Mluvčí Státního koordinačního výboru KLDR pro prevenci praní špinavých peněz a boj proti financování terorismu vydal 1. září následující tiskové prohlášení:

Spojené státy a další nepřátelské síly nyní šíří neslýchané lži o tom, že jsme zmobilizovali hackery a nezákonně provedli převod dvou miliard amerických dolarů potřebných pro rozvoj programů zbraní hromadného ničení.

Vyvstává otázka, odkud pocházejí takové smyšlené informace, které nás nepřiměřeně obviňují bez vědeckého podkladu, což se odráží i ve střednědobé zprávě skupiny odborníků sankčního výboru proti KLDR Rady bezpečnosti OSN, kterou neuznáváme.

Vymyšlení takové čiré lži vůdci kybernetické kriminality a všech ostatních zločinů je zcela absurdním aktem, založeným na obnově stejného starého triku, jaký používali hitlerovští nacističtí propagandisté, kteří často říkali: „Řekněte lež stokrát a změní se v pravdu. “

Takové intrikování a falšování nepřátelskými silami není ničím jiným než hloupou a trapnou hrou, která špiní obraz naší republiky a vytváří příležitost k ospravedlnění sankcí a tlaku proti KLDR.

Upozorňujeme, že nikdy nebudeme tolerovat žádný drzý čin, který poškozuje důstojnost našeho státu, a budeme počítat spáchané činy.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp