Skip to content

První náměstkyně ministra zahraničních věcí KLDR odsuzuje vyjádření věrchušky USA

Pchjongjang, 31. srpna čučche 108 (2019) (KCNA) – První náměstkyně ministra zahraničních věcí KLDR Čche Son Hui 31. srpna vydala následující tiskové prohlášení:

Nedávno jsme vyslechli řadu odporných provokujících poznámek ze strany věrchušky administrativy USA.

27. srpna nás znovu roztrpčil ministr zahraničí USA Pompeo, když uvedl nerozumná slova, že USA „uznaly, že ničemné chování Severní Koreje nelze ignorovat“.

To, co vyslovil, aby nás vážně urazil, dokonce použitím takové fráze, jako je „ničemné chování“, je opravdu nevhodný jazyk, kterého bude americká administrativa určitě litovat.

Současné Pompeovo prohlášení překročilo hranice a uvedlo očekávaná pracovní jednání KLDR-USA do složitější situace a přispělo ke stále se prohlubujícím špatným pocitům našeho lidu vůči Američanům.

Naše očekávání ohledně dialogu s USA postupně mizí a jsme tlačeni k přehodnocení všech opatření, která jsme dosud přijali.

Chtěli bychom pochopit pozadí takového šíleného prohlášení vedoucího americké diplomacie a budeme sledovat jeho výpočty.

USA by raději neměly zkoušet naši trpělivost takovými poznámkami, které nás pobuřují, pokud si nepřejí zakusit hořké lítosti.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp