Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN dohlížel na výstavbu lázeňské oblasti Jangdok

 

Pchjongjang, 31. srpna čučche 108 (2019) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel ozbrojených sil KLDR, nejvyšší vůdce naší strany, státu a ozbrojených sil soudruh Kim Čong Un dohlížel na výstavbu turistické a lázeňské oblasti okresu Jangdok.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce poznamenal, že je nutné zahájit provoz v prosinci letošního roku provedením plných příprav k provozu zařízení pro rekreaci a léčbu horkými prameny a rozhodnými opatřeními k dodání sportovních potřeb do lyžařského areálu. Opakovaně zdůraznil nezbytnost kvalitního dokončení projektu a přípravu příslušných jednotek k poskytování služeb, ani návštěvníci letoviska nepociťovali sebemenší nepříjemnosti.

 

Při pohledu na panorama staveniště vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl, že navštívil stavbu po čtyřech měsících a ta prošla tak obrovskou změnou, že ji nemohl poznat, což je možné díky tomu, že vojenští budovatelé dokončili projekt, velký jako výstavba města, rychlostí blesku. Poznamenal, že bylo zcela správné svěřit výstavbu této velmi dobře připravené bojové jednotce lidové armády, a ocenil, že provedla výstavbu stejně dobře jako specializovaná stavební jednotka, protože je skutečně mocná.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce poznamenal, že díky lidové armádě, která přijímá plány a záměry strany jako absolutní pravdu a vždy je bezpodmínečně a obětavě provádí, považuje cestu revoluce spolu s takovou armádou za největší radost a největší hrdost.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce ocenil všechny budovatele, včetně lidu provincie, členů úderné brigády, dělnické třídy z oblasti železnic a dělníků a funkcionářů, kteří se sami ujali poskytnutí materiálů nezbytných pro stavbu a čelili jednotlivým těžkostem. Požádal velící důstojníky jednotky, aby všem sdělili jeho velkou spokojenost s dnešní kontrolou staveniště a osobní pozdravy, a vřele je povzbudil.

Doprovázel ho člen prezídia politbyra Ústředního výboru Korejské strany práce, první místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a předseda prezídia Nejvyššího lidového shromáždění KLDR soudruh Čche Rjong He a vedoucí kádry Útředního výboru strany a Komise pro státní záležitosti, mezi nimi ss. Kim Jo Čong, Čo Jong Won, Hjon Song Wol a Ma Won Čchun.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp