Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN vedl zkušební palbu nového raketometu

Pchjongjang, 25. srpna čučche 108 (2019) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel ozbrojených sil KLDR, nejvyšší vůdce naší strany, státu a ozbrojených sil soudruh Kim Čong Un vedl 24. srpna zkušební palbu nově vyvinutého mimořádně velkého vícenásobného raketometu.

Doprovázely ho vedoucí kádry Ústředního výboru strany a oblasti obranné vědy, mezi nimi soudruzi Ri Pjong Čchol, Kim Čong Sik, Čang Čchang Ha, Čon Il Ho a Čong Sung Il.

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se seznámil s vývojem mimořádně velkého vícenásobného raketometného systému a vydal rozkaz zahájit zkušební palbu.

Zkouška prokázala, že všechny taktické a technické vlastnosti systému správně dosáhly očekávaných ukazatelů.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vysoce ocenil, že je to opravdu skvělá zbraň, a naši mladí vědci v oblasti národní obrany jsou tak chytří, že sami dokáží vymyslet, navrhnout a dokončit zbraňový systém, i když ho nikdy neviděli, a že okamžitě dokázali úspěchu a odvedli skvělou práci.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl, že to, co ho dnes nejvíce potěšilo, je skutečnost, že v průběhu vývoje nové zbraně byly vyškoleny mladé a slibné talenty, které se chopí rychlého rozvoje čučchejského obranného průmyslu, a s hrdostí poznamenal, že jsou vzácným pokladem a bohatstvím země, které nelze za nic vyměnit, a čučchejský obranný průmysl se bude neustále rozvíjet díky talentovaným vědcům a technikům v oblasti obrany, věrným straně.

Každá námi vyvinutá a dokončená zbraň odráží velikost Korejské strany práce, která vytvořila mocnou sílu, aby zabránila válce a byla schopna pevně bránit náš socialismus s odpovědností za osud a budoucnost země a lidu, a ukazuje světu vznešenou věrnost našich vědců z oblasti národní obrany, kteří nezištně věnovali svou krev a pot vlastenecké věrnosti vedení strany.

 

 

24. srpen je opravdu nezapomenutelným skvělým dnem, protože před třemi lety jsme toho dne uspěli v podvodní zkušební střelbě strategické ponorkové balistické rakety, jaké má jen několik zemí na světě, řekl vážený soudruh nejvyšší vůdce a spolu se svými milovanými soudruhy ve zbrani si připomněl nezapomenutelné dny, kdy vyvíjeli a dokončovali strategické zbraně, čelíce mnoha těžkostem.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce zdůraznil, že důležitým posláním našeho obranného průmyslu je všestranně zvyšovat schopnosti národní obrany, aby byla ubráněna strana, revoluce, vlast a lid, zaručeno konečné vítězství revoluce a vedeno a podporováno budování mocného socialistického národa. Je třeba prosazovat neúprosnou ofenzivní kampaň, abychom posílili svou moc na úroveň, kterou požadujeme, a abychom pokračovali v posilování vývoje strategických a taktických zbraní našeho typu pro rozhodné zmaření stále se zvyšujících vojenských hrozeb a nátlakové ofenzívy nepřátelských sil.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp