Skip to content

Oslavy 74. výročí osvobození Koreje

Pchjongjang, 15. srpna čučche 108 (2019) (KCNA) – U příležitosti 74. výročí osvobození vlasti navštívili pracující lidé, studující mládež a sloužící mužstvo lidové armády bronzové sochy velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila a položili před ně koše květin.

Před bronzovými sochami soudruha Kim Ir Sena a soudruha Kim Čong Ila na vrchu Mansude byl položen koš květin jménem nejvyššího vůdce naší strany, státu a ozbrojených sil soudruha Kim Čong Una.

 

Před sochy byly položeny koše a kytice květin za stranu, mocenské a vládní úřady, veřejné organizace, ministerstva, ústřední útvary, jednotky Korejské lidové armády a Korejských lidových vnitřních bezpečnostních sil, instituce, podniky, továrny a školy všech stupňů města Pchjongjangu.

Květinový koš byl položen za Pchjongjangskou misi Antiimperialistické národní demokratické fronty.

Masy, připomínající si revoluční život a zásluhy velkých vůdců, se poklonily bronzovým sochám vynikajících velikánů.

Koše a kytice květin jménem jednotek Korejské lidové armády, Korejských lidových vnitřních bezpečnostních sil, institucí a podniků byly položeny také k bronzovým sochám velkých vůdců na různých místech Pchjongjangu, včetně Kim Ir Senovy univerzity, Ministerstva lidových ozbrojených sil a Ministerstva lidové bezpečnosti.

Pracující, studenti, žáci a sloužící mužstvo lidové armády na různých místech celé země navštívili bronzové sochy a portréty slunečně usměvavého velkého vůdce a velkého generála a vzdali jim hlubokou úctu.

 





 

U příležitosti 74. výročí osvobození Koreje položili 15. srpna zaměstnanci ruského velvyslanectví v KLDR věnec k Památníku osvobození.

Slavnostního obřadu se zúčastnil mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Ruska Alexandr Macegora, pracovníci velvyslanectví, náměstek ministra zahraničí Igor Morgulov a jeho doprovod a diplomatičtí vyslanci a vojenští přidělenci různých zemí v KLDR.

Za ruské velvyslanectví byl k památníku položen věnec.

Účastníci uctili památku padlých bojovníků Sovětské armády minutou ticha.

Toho dne také členové ruského velvyslanectví položili věnec a kytice na hřbitov padlých bojovníků Sovětské armády v obvodu Sadong v Pchjongjangu.

Předtím zaměstnanci ruského velvyslanectví navštívili Památník osvobození, bronzové sochy sovětských vojáků, hřbitov padlých sovětských vojáků a památníky padlých sovětských vojáků na venkově.

Zaměstnanci ruského generálního konzulátu v Čchongdžinu mezitím položili kytice květin před Památník osvobození a na hřbitov padlých sovětských vojáků ve městě Čchongdžin.

 




 

15. srpna se v divadlech Pchjongjangu a dalších částí země konala umělecká vystoupení na počest 74. výročí osvobození vlasti.

V divadle Moranbong se konal koncert Národního symfonického orchestru.

Na jevišti koncertu, zahájeného symfonií “Moře krve”, tématem nesmrtelného klasického mistrovského díla “Moře krve”, byla uvedena různá vystoupení včetně orchestrálních skladeb “Partyzánské písně” a “Půjdeme navždy stejnou cestou”.

Účinkující vysoce ocenili zásluhy velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena, který dosáhl národně-historického díla osvobození vlasti a zbudoval na této zemi neporazitelný socialistický stát, svatou zemi lidu.

Na scéně hudebně-choreografického kompozitního koncertu Uměleckého souboru Mansude, které se konalo ve Velkém divadle východního Pchjongjangu, byla uvedena různá čísla včetně mužského sóla „Zpívej, rozcestí do Mangjongde“, ženského kajagumového sboru „Arirang v Čiansanfengu“ a tance „Revoluční přesvědčení“.

 

 

Umělci Operní skupiny Pchibada v Pchjongjangském velkém divadle uvedli koncert slavných písní a scén z revolučních oper.

Představení „Jednomyslnost“ se hrálo ve Státním dramatickém divadle a cirkusová a kouzelnická představení a fokální představení se konaly v Pchjongjangském cirkusovém divadle a žonglérském divadle Národního akrobatického souboru.

Slavnostní koncerty „Slunce národa – generál Kim Ir Sen“, „Generál Kim Ir Sen – naše slunce“ a „Vzhlížení ke slunci národa” se konaly v provinciích Severní Pchjongan, Jižní Hwanghe, Jižní Hamgjong a dalších.

Účinkující umělecké propagandistické brigády v provincii Severní Hwanghe pořádali představení pod širým nebem „Půjdeme na horu Pektu“.

 






 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp