Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN vedl zkušební palbu nové zbraně

Pchjongjang, 11. srpna čučche 108 (2019) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel ozbrojených sil KLDR, nejvyšší vůdce naší strany, státu a ozbrojených sil soudruh Kim Čong Un vedl 10. srpna zkušební palbu nové zbraně.

Vědci a dělnická třída v oblasti národní obrany a pracovníci v oblasti muničního průmyslu zdokonalili další nový zbraňový systém, jehož směr výzkumu a vývoje nedávno předložila strana, a předložili hrdou zprávu Ústřednímu výboru strany.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce přijal zprávu o vývoji nové zbraně a dal pokyn k okamžitému vyzkoušení.

Doprovázely ho kádry Ústředního výboru strany a oblasti obranných věd, mezi nimi soudruzi Ri Pjong Čchol, Ju Čin, Kim Čong Sik, Čang Čchang Ha, Čon Il Ho a Čong Sung Il.

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce si prohlédl novou zbraň na odpalovacím místě.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce uvedl, že nová zbraň, vyvinutá v souladu s terénem naší země a čučchejskými válečnými metodami, má výhodný taktický charakter odlišný od stávajících zbraňových systémů, a vysvětlil takticko-strategický plán Ústředního výboru strany, který nastolil úkol vyvinout systém těchto zbraní v oblasti obranné vědy.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vystoupil na pozorovací stanoviště a řídil zkušební palbu.

Jakmile vážený soudruh nejvyšší vůdce vydal rozkaz k palbě, z mocných čučchejských raket vyšlehly oslňující záblesky, jako by ohlašovaly jejich zrození.

Důkladnou analýzou výsledků zkušební palby bylo potvrzeno, že konstrukční požadavky na vynikající a výkonný zbraňový systém byly dokonale splněny.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce při pohledu na výsledek testovací palby z nových zbraní, přenesený na monitor na pozorovacím stanovišti, byl velmi šťastný a vyjádřil uspokojení, že vznikla další nová zbraň, kterou strana plánovala.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl, že naši vědci a dělnická třída obranného průmyslu dělají vše, k čemu strana dává pokyn, a že jsou to chvályhodní soudruzi, kteří dobře rozumějí strategickému plánu a zámyslu Ústředního výboru strany a uvádějí je do praxe, čímž ho zbavují obtížného břemene a nechávají zapomenout na obtíže a překážky.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce ocenil, že hrdinné a vlastenecké zásluhy vědců a dělnické třídy v oblasti národní obrany a pracovníků v oblasti muničního průmyslu budou navždy zaznamenány společně s dějinami boje naší strany, protože neustále upevňují obranyschopnost země, věrni strategii strany pro rozvoj obranného průmyslu, s nekonečnou věrností straně a revoluci a nejušlechtilejší láskou k vlasti.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp