Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN vedl zkušební střelbu raketového systému velkého kalibru

 

Pchjongjang, 1. srpna čučche 108 (2019) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel ozbrojených sil KLDR, nejvyšší vůdce naší strany, státu a ozbrojených sil soudruh Kim Čong Un 31. července  vedl zkušební střelbu řízeného raketového systému pro vícenásobné odpálení.

Doprovázeli ho soudruzi Čo Jong Won, Ri Pjong Čchol, Ju Čin, Kim Čong Sik a Pak Čong Čchon.

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se na místě setkal s vedoucími funkcionáři v oblasti vědy národní obrany, včetně soudruhů Čang Čchang Ha a Čon Il Ho.

Funkcionáři, vědci a technici, kteří v souvislosti se strategickou politikou modernizace dělostřelectva při budování ozbrojených sil, nastolenou 7. sjezdem Korejské strany práce, vyvinuli nový typ řízené dělové rakety, která bude hrát hlavní roli v pozemních vojenských operacích, nyní prováděli její první zkušební střelbu, naplněni velkou hrdostí a nadšením.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vyslechl vysvětlení o tomto systému a podrobně se seznámil s jeho vývojem.

 

 

Pod dohledem váženého soudruha nejvyššího vůdce byla provedena zkušební střelba.

Zkušební střelbou bylo vědecky ověřeno, že taktické údaje a technické vlastnosti nově vyvinuté rakety velkého kalibru dosáhly projektovaných hodnot a byla potvrzena účinnost bojové účinnosti zbraňového systému jako celku.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce poznamenal, že výsledek zkušební střelby vysoce výkonné řízené rakety velké ráže je velmi působivý, a zdůraznil, že způsobí nevyhnutelná muka pro síly, které se mají stát cílem zbraní.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce opakoval svou spokojenost s testovací střelbou, vysoce ocenil úspěchy v oblasti národní obranné vědy a dělnickou třídu muničního průmyslu, která vyvinula další vynikající systém raketových zbraní našeho stylu, který má velký strategický význam k podstatnému posílení bojeschopnosti lidové armády.

 
 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Korejská ústřední televize, https://www.youtube.com/channel/UCA7yVezbm9E1NxVmu92a5_A/videos