Skip to content

Vážený najvyšší vodca súdruh KIM ČONG UN sa zúčastnil koncertu Národného symfonického orchestra

Pchjongjang, 28. júla čučche 108 (2019) (KCNA) – Súdruh Kim Čong Un, predseda Kórejskej strany práce, predseda Komisie pre štátne záležitosti Kórejskej ľudovodemokratickej republiky a najvyšší veliteľ ozbrojených síl KĽDR zhliadol v sobotu 27. júla koncert Národného symfonického orchestra pri príležitosti dňa víťazstva vo Vlasteneckej oslobodeneckej vojne.

Keď sa vážený najvyšší vodca strany, štátu a ozbrojených síl objavil v hľadisku, všetci diváci kričali radostné „hurá!“

Súdruh Kim Čong Un srdečne zakýval späť k nadšenému publiku, ktoré ho zdravilo.

Na pódium koncertu, ktorý sa začal orchestrom „Pochod víťazstva 27. júla“, bola ďalej uvedená symfonická báseň „Večná óda na víťazstvo“, ženské sólo „Naše bodáky sú zárukou mieru“ a ženské trio „Naša štátna vlajka“.

Obecenstvo si vypočulo symfonickú báseň zloženú z vojnových piesní a súčasných slávnych piesní pripomínajúcich trpké dni zbesilej Vlasteneckej oslobodeneckej vojny.

Medzi divákmi boli súdruhovia a súdružky Ri Man Gon, Pak Kwang Ho, Ri Su Jong, Kim Jong Čchol, Čo Jong Won, Kim Jo Džong a Čche Son Hui, ktorí sú vyššími funkcionármi strany a vlády, súdruhovia Jang Hjong Sop, Ri Mjong Su, Čche Jong Rim a ďalší vojnoví veteráni, vyšší funkcionári Ústredného výboru strany, zaslúžilé osoby, tvorcovia a umelci hlavných umeleckých organizácií, mládež a študenti.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp