Skip to content

Vážený najvyšší vodca súdruh KIM ČONG UN navštívil Palác slnka Kumsusan

Pchjongjang, 8. júla čučche 108 (2019) (KCNA) – Predseda Kórejskej strany práce, predseda Komisie pre štátne záležitosti Kórejskej ľudovodemokratickej republiky, najvyšší veliteľ ozbrojených síl KĽDR, najvyšší vodca našej strany, štátu a armády súdruh Kim Čong Un navštívil 8. júla, v deň najväčšieho smútku národa, Palác slnka Kumsusan.

 

Váženého súdruha najvyššieho vodcu doprevádzali člen Prezídia politbyra Ústredného výboru Kórejskej strany práce, prvý podpredseda Komisie pre štátne záležitosti KĽDR a predseda prezídia Najvyššieho ľudového zhromaždenia súdruh Čche Rjong He; člen prezídia politbyra ÚV KSP, podpredseda Komisie pre štátne záležitosti a podpredseda ÚV KSP súdruh Pak Pong Džu; člen politbyra ÚV KSP, člen Komisie pre štátne záležitosti a predseda vlády súdruh Kim Če Rjong a členovia ústredných riadiacich orgánov strany v Pchjongjangu, funkcionári Ústredného výboru strany, ministerstiev a ústredných inštitúcií a vedúci funkcionári orgánov ozbrojených síl.

Vážený najvyšší vodca súdruh Kim Čong Un vstúpil do sály, kde stoja sochy veľkého vodcu súdruha Kim Ir Sena a veľkého vodcu súdruha Kim Čong Ila v životnej podobe. K sochám veľkých vodcov bol položený kvetinový kôš v mene súdruha Kim Čong Una a kvetinový kôš v spoločnom mene Ústredného výboru KSP, Ústrednej vojenskej komisie KSP, Komisie pre štátne záležitosti KĽDR a ďalší kvetinový kôš v spoločnom mene prezídia Najvyššieho ľudového zhromaždenia KĽDR a vlády KĽDR.

Vážený najvyšší vodca spolu s ostatnými prítomnými vzdali hlbokú úctu sochám súdruha Kim Ir Sena a súdruha Kim Čong Ila.

Potom vstúpili do siení nesmrteľnosti, kde sú súdruh Kim Ir Sen a súdruh Kim Čong Il vo svojej životnej podobe a poklonili sa im, vyjadrujúc hlbokú úctu.

 
 

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp

Korejská ústřední televize, https://www.youtube.com/channel/UCA7yVezbm9E1NxVmu92a5_A/videos