Skip to content

Historické setkání soudruha KIM ČONG UNA s prezidentem Donaldem Trumpem v Pchanmundžomu

Pchjongjang, 1. července čučche 108 (2019) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky, nejvyšší velitel ozbrojených sil KLDR, nejvyšší vůdce naší strany, státu a ozbrojených sil soudruh Kim Čong Un se odpoledne 30. června na návrh prezidenta Spojených států amerických Donalda Trumpa s ním setkal v Pchanmundžomu.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce souhlasil s přáním prezidenta Trumpa, že by se v demilitarizované zóně rád setkal s předsedou Komise pro státní záležiosti Kim Čong Unem během své návštěvy v jižní Koreji 29. – 30. června, a odjel na jižní stranu Pchanmundžomu a bleskově se setkal s prezidentem Trumpem.

66 let od uzavření dohody o příměří v roce 1953 došlo k takové úžasné události, že si nejvyšší představitelé KLDR a USA stiskli ruce v Pchanmundžomu, místě, které bylo známo jako symbol rozdělení.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce pozdravil prezidenta Trumpa s radostí, že se znovu scházejí po více než 120 dnech, a doprovázeje prezidenta, vedl ho do oblasti naší strany Pchanmundžomu.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce a prezident Trump přistoupili před Pavilon Pchanmundžom v oblasti naší strany Pchanmundžomu a znovu si potřásli rukama. Nastal historický okamžik, kdy působící prezident USA poprvé v dějinách překročil vojenskou demarkační linii a vstoupil na naše území.

Nejvyšší představitelé obou zemí, KLDR a USA, zamířili do „Domu svobody“ na jižní straně Pchanmundžomu, místa jednání, kde vedli příjemný rozhovor.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se setkal s prezidentem Mun Če Inem před „Domem svobody“.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se srdečně pozdravil s prezidentem Mun Če Inem.

 

 

Poté se konala příjemná konverzace a jednání mezi nejvyššími představiteli KLDR a USA.

Nejvyšší představitelé obou zemí vysvětlili otázky uvolňování napětí na Korejském poloostrově, ukončení špatných vztahů mezi oběma zeměmi a dosažení jejich dramatického obratu, a také otázky společného zájmu a otázky, které se stávají překážkou při řešení těchto problémů, a vyjádřili si plné porozumění a sympatie.

Nejvyšší představitelé obou zemí se dohodli na tom, že budou i v budoucnu v úzkém kontaktu a budou pokračovat v prosazování produktivních dialogů o novém průlomu v denuklearizaci Korejského poloostrova a ve dvoustranných vztazích.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce uvedl, že úžasný přátelský vztah s prezidentem Trumpem umožnil, aby se během jediného dne konalo takové dramatické setkání jako dnešní, a tyto úžasné vztahy s prezidentem Trumpem přinesou dobré výsledky, ostatními neočekávané, a budou sloužit jako tajemná síla při překonávání výzev a překážek i v budoucnosti.

Jednání byl přítomen z naší strany člen politbyra Ústředního výboru Korejské strany práce, člen Komise pro státní záležitosti KLDR, ministr zahraničí soudruh Ri Jong Ho, a z americké strany ministr zahraničí Mike Pompeo.

Nejvyšší představitelé obou zemí vyjádřili velké uspokojení nad výsledky jednání.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se po skončení jednání rozloučil s prezidentem Trumpem.

Váženého soudruha nejvyššího vůdce doprovázeli prezident Trump a prezident Mun Če In až k demarkační linii v Pchanmundžomu.

 
































 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp