Skip to content

Ústřední seminář k projevu váženého soudruha nejvyššího vůdce

 

Pchjongjang, 22. května čučche 108 (2019) (KCNA) – 22. května se v Lidovém paláci kultury konal ústřední seminář za hluboké osvojení a uvedení do praxe historického politického projevu váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una na 1. zasedání 14. Nejvyššího lidového shromáždění a myšlenek a linie 4. plenárního zasedání 7. Ústředního výboru Korejské strany práce.

Semináře ze zúčastnili pracovníci ústředních a městských stranických a správních orgánů, organizací pracujícího lidu, organizací v oblasti vědy, vzdělávání, literatury a umění, tisku a informací, institucí vzdělávání kádrů strany a institucí v oblasti uchovávání revolučních památek.

 

 

Seminář vyslechl referáty, které vysvětlují myšlenky a teorii vyjádřené v politickém projevu soudruha Kim Čong UnaO socialistické výstavbě a domácí a zahraniční politice vlády republiky v současné etapě“, jakož i teoretické a praktické otázky vznikající v boji za provedení rozhodnutí přijatých na 4. plenárním zasedání 7. Ústředního výboru Korejské strany práce.

Řečníci uvedli, že politický projev váženého soudruha nejvyššího vůdce je programovým kompasem, ukazujícím cestu k úspěšnému dovršení velkého díla budování mocné socialistické země ztělesněním kimirsensko-kimčongilských myšlenek o budování státu. Myšlenky velkého vůdce a velkého generála o budování státu poskytují dokonalé odpovědi na všechny teoretické a praktické otázky, které vznikají v boji všeho lidu s jasným duchem nezávislosti, přesvědčení a vůle k dovršení věci budování mocného státu, poznamenali.

Dějiny budování socialismu v KLDR jsou slavnými dějinami boje, v němž byla pod vedením neskonalých velikánů položena základna pro samostatnou ekonomiku, obhájena důstojnost země a osud lidu a neustále zvyšována politická a vojenská moc. Pevným stanoviskem Korejské strany práce a vlády republiky je dynamicky postupovat po cestě nezávislosti a vybudovat mocnou socialistickou zemi s revoluční linií nezávislosti a revoluční metodou soběstačnosti jako svou věčnou životní tepnou a základním kamenem státu, zdůraznili.

Řečníci vyjádřili své odhodlání podporovat vedení soudruha Kim Čong Una jako vedoucí funkcionáři revoluce při naplňování velké věci budování mocné socialistické země čučche.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp