Skip to content

Pchjongjangská cestovní kancelář

 

Pchjongjang, 9. května čučche 108 (2019) (Nenara) – Pchjongjangská cestovní kancelář, založená v roce 2005, poskytuje prohlídky slavných hor, malebných atrakcí a dalších turistických destinací po celé zemi jednotkám, průmyslovým podnikům, organizacím a jednotlivcům, kteří dychtí po zájezdech.

Meziroční nárůst počtu žadatelů o služby společnosti je zajištěn poskytováním různých turistických tras, dobrých služeb dobře informovaných průvodců, bezpečných dopravních prostředků a pohodlného stravování a ubytování.

 

 

Prezident společnosti Kim Nam Čchol říká, že stále se měnící vzhled země a rostoucí kulturní potřeby lidu jsou hlavními faktory v turistickém rozmachu.

Společnost poskytuje výlety po Pchjongjangu, oblasti hory Pektu, hory Kumgang a hory Čchilbo, historických památkách v oblasti Kesongu, malebných atrakcích na západním pobřeží a oblasti průsmyku Masik.

Turisté cestují hlavně autobusem nebo autem a někdy letadlem nebo lodí.

Třídenní prohlídka oblasti hory Pektu se dvěma noclehy zahrnuje let z mezinárodního letiště v Pchjongjangu do Samdžijonu, vystoupání na horu Pektu (2 750 metrů nad mořem), nejvyšší horu v Koreji, prohlídku velkoleposti, majestátu a přírodních krás hor a údolí a kaleidoskopické změny větru a mraků a lesů a výlety na jezero Čchon na jejím vrcholu, místo narození předsedy Kim Čong Ila v Pektusanském tajném táboře, Čong Ilův štít, vodopády Rimjongsu, Sál Pektu a okres Samdžijon.

 

 

Prohlídka oblasti průsmyku Masik se nazývá lyžařskou nebo sportovní prohlídkou. Turisté si mohou vychutnat pohled z ptačí perspektivy na zasněžené pohoří a vyrazit na lyžařský vlek na vrchol štítu Tehwa průsmyku Masik s výškou 700 metrů a získat maximální zážitek z lyžování ve svahu v plné rychlosti. Dvě hodiny jízdy od průsmyku Masik je hora Kumgang. Trasa je posetá mnoha malebnými atrakcemi.

Nejoblíbenější je prohlídka Pchjongjangu. Turisté shodně říkají, že je osvěžující kochat se panoramatickým výhledem na Pchjongjang z vrcholu 175 metrů vysoké Věže myšlenky čučche a ochutnat pchjongjangské studené nudle na palubě lodi celkových služeb Mudžige po návštěvě aeroklubu Mirim, jezdeckého klubu Mirim, střelnice Meari a zábavního parku na hoře Rjongak.

Velké množství zdejších lidí proudí na zájezdech do Pchjongjangu.

Společnost často mění turistické trasy, aby rozšířila hranice prohlídky Pchjongjangu.

Nedávno zahájila léčebné zájezdy do lázní s minerální vodou, které byly nově vybudovány v oblasti Kangso.

 
 

Nenara (Naše země), http://naenara.com.kp