Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN vedl cvičnou střelbu na první linii a na západní frontě

 

Pchjongjang, 10. května čučche 108 (2019) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel ozbrojených sil KLDR, nejvyšší vůdce naší strany, státu a ozbrojených sil soudruh Kim Čong Un vedl 9. května cvičnou střelbu obranných jednotek na první linii a na západní frontě.

Cvičení s ním sledovaly kádry Ústředního výboru Korejské strany práce, mezi nimi soudruzi Kim Pchjong He, O Su Jong a Čo Jong Won.

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se na velitelském stanovišti seznámil s plánem cvičné střelby různých dálkových úderných prostředků a vydal rozkaz k zahájení cvičení.

Úspěšný nácvik rozmístění a úderu, jehož cílem je kontrolovat schopnost rychlé reakce obranných jednotek na první linii a na západní frontě, plně demonstroval sílu obranných jednotek na první linii a na západní frontě k účinnému provádění jakýchkoli operací a boji v plamenech praktických účinných manévrů, zažehnutých stranou.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vyjádřil spokojenost s rozmístěním a cvičnou střelbou a řekl, že před několika dny obranné jednotky na východní frontě dokonale splnily svůj úkol střelby a dnešní cvičení ukázalo plnou připravenost obranných jednotek na západní frontě a zejména vynikající schopnosti jednotek na první linii k provádějí palebných úkolů.

Zdůraznil, že je třeba dále zvyšovat schopnost obranných jednotek na první linii a na západní frontě provádět bojové úkoly a udržet plnou bojeschopnost, aby se vyrovnaly s jakoukoli mimořádnou situací, jak to vyžaduje panující situace a v souladu se strategickým záměrem strany.

S vědomím, že skutečný mír a bezpečnost země jsou zaručeny pouze mocnou fyzickou silou schopnou bránit její suverenitu, zdůraznil, že lidová armáda by měla spolehlivě bránit socialistickou zemi a hrdinný budovatelský boj lidu silou zbraní revoluce také v budoucnosti.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce stanovil důležité úkoly pro další zvyšování střeleckých schopností obranných jednotek Korejské lidové armády na první linii a na západní frontě.

 Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp