Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN vedl cvičnou střelbu obranných jednotek na první linii a na východní frontě

 

Pchjongjang, 5. května čučche 108 (2019) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel ozbrojených sil KLDR, nejvyšší vůdce naší strany, státu a ozbrojených sil soudruh Kim Čong Un vedl 4. května cvičnou střelbu obranných jednotek na první linii a na východní frontě, které se konalo ve Východokorejském moři.

Cvičení s ním sledovaly kádry Ústředního výboru Korejské strany práce, mezi nimi soudruzi Kim Pchjong He, O Su Jong, Ri Pjong Čchol a Čo Jong Won.

 

Cvičení se konalo s cílem posoudit a otestovat schopnost zvládnout dálkové tryskové zbraně velkých ráží a taktické řízené zbraně, přesnost střelby a bojeschopnost obranných jednotek na první linii a východní frontě. Účelem cvičení je kromě toho využít této příležitosti k tomu, aby se celá armáda zapojila do hnutí vzorných střelců a neustále udržovala bojovou pohotovost.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se na pozorovacím stanovišti seznámil s plánem střelby zbraněmi různých kalibrů a zkontroloval připravenost střelby včetně nasazení dálkových proudových zbraní velkých ráží a takticky řízených zbraní.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce rozhodl o linii a způsobu střelby a poté vydal rozkaz k palbě.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce pochválil lidovou armádu za velmi dobrou manipulaci s moderními tryskovými zbraněmi dlouhého doletu a taktickými řízenými zbraněmi, řka, že všechno mužstvo představuje skvělé dělostřelce a v důsledku získávání dovedností pro moderní zbraňové systémy a provádění intenzivního výcviku má schopnost dokonale plnit úkoly, které mu umožňují okamžitě reagovat na jakoukoli situaci. Vysoce ocenil, že bez předchozího upozornění a při náhlém zorganizování cvičení střelby proběhlo úspěšně.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vyjádřil velkou spokojenost se schopností obranných jednotek na první linii a východní frontě rychle reagovat, kdykoli jim bude dán rozkaz. Dal programové instrukce pro zdokonalení metod intenzivních operačních a bojových cvičení Korejské lidové armády.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce zdůraznil, že je třeba, aby všechno sloužící mužstvo udržovalo vysokou pohotovost a dynamičtěji usilovalo o zvýšení bojových schopností tak, aby bránilo politickou suverenitu a ekonomickou soběstačnost země a výdobytky revoluce a bezpečnost lidu před hrozbami a invazí jakýchkoli sil s ohledem na železnou pravdu, že skutečný mír a bezpečnost jsou zajištěny a zaručeny pouze mocnou silou.


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp