Skip to content

Koncert k 87. výročí založení Korejské lidové revoluční armády

 

Pchjongjang, 25. dubna čučche 108 (2019) (KCNA) – 25. dubna se konalo představení Státního zasloužilého sboru v “Domě kultury 25. dubna” k výročí založení Korejské lidové revoluční armády.

Mezi diváky patřil armádní generál soudruh Kim Su Kil, náčelník Generálního politického byra Korejské lidové armády, další vysocí funkcionáři orgánů ozbrojených sil, sloužící mužstvo a učitelé a žáci Revoluční školy Mangjongde a Revoluční školy Kang Pan Sok.

 

Představení začalo předehrou “Naše státní vlajka”, následovanou mužským sborem “Přejeme soudruhu nejvyššímu veliteli pevné zdraví”, orchestrem a mužským sborem “Celou noc sněží”, sborem bez doprovodu “Země, kterou střežím”, smíšeným duetem “Láskyplná péče o můj osud” a dalšími.

Účinkující zaníceně oslavili nesmrtelné zásluhy neskonalých velikánů, kteří založili revoluční armádu, a tak se stali průkopníky revoluční věci čučche, kráčející vpřed silou zbraní, a zahájili rozkvět budování revolučních ozbrojených sil.

Představení vyvrcholilo ženským sólem a mužským sborem “Budeme následovat maršála až do konce” a orchestrální hudbou a mužským sborem “Půjdeme po cestě věrnosti”, odrážejícími neotřesitelnou vůli sloužícího mužstva Korejské lidové armády pokračovat až do konce v cestě revoluce, kterou vytyčila strana, a hrdě třímat vlajku Korejské strany práce jako první bojový prapor.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp