Skip to content

Vážený najvyšší vodca súdruh KIM ČONG UN odcestoval na návštevu Ruska

 

Pchjongjang, 24. apríla čučche 108 (2019) (KCNA) – Súdruh Kim Čong Un, predseda Kórejskej strany práce, predseda Komisie pre štátne záležitosti Kórejskej ľudovodemokratickej republiky a najvyšší veliteľ ozbrojených síl KĽDR, odcestoval v stredu 24. apríla na úsvite svojím špeciálnym vlakom na návštevu Ruskej federácie.

Váženého najvyššieho vodcu súdruha sprevádzali členovia politického byra a podpredsedovia ÚV Kórejskej strany práce súdruhovia Kim Pchjong He a O Su Jong; člen politického byra ÚV KSP a minister zahraničných vecí súdruh Ri Jong Ho; náhradník politického byra ÚV KSP a náčelník Generálneho štábu Kórejskej ľudovej armády, armádny generál súdruh Ri Jong Gil; členka Komisie pre štátne záležitosti KĽDR a prvá viceministerka zahraničia súdružka Čche Son Hui; a ďalší členovia ÚV KSP a Komisie pre štátne záležitosti KĽDR.

Na nádraží sa s váženým súdruhom najvyšším vodcom pred cestou rozlúčili kádre strany, vlády a armády, vrátane členov prezídia politbyra Ústredného výboru Kórejskej strany práce súdruhov Čche Rjong He a Pak Pong Džu.

Súdruh Kim Čong Un sa rozlúčil s vedúcimi predstaviteľmi strany, vládnych orgánov a orgánov ozbrojených síl, ktorí mu z celého srdca zaželali bezpečnú cestu a šťastný návrat domov.

Špeciálny vlak odišiel z nádražia za doprovodu vrelých prianí všetkých prítomných.

 

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp