Skip to content

Vážený najvyšší vodca súdruh KIM ČONG UN skontroloval rybiu farmu v Sinčchangu

Pchjongjang, 17. apríla čučche 108 (2019) (KCNA) – Súdruh Kim Čong Un, predseda Kórejskej strany práce, predseda Komisie pre štátne záležitosti Kórejskej ľudovodemokratickej republiky a najvyšší veliteľ ozbrojených síl Kórejskej ľudovodemokratickej republiky, spolu so svojou ženou súdružkou Ri Sol Džu v utorok skontrolovali rybiu farmu v Sinčchangu.

Pri pohľade na novovybudovanú miestnosť pre vzdelávanie o revolučnej histórii, vážený najvyšší vodca súdruh Kim Čong Un povedal, že je potrebné robiť hĺbkové vzdelávanie vo veľkom rozsahu o vodcovskej histórii veľkého vodcu súdruha Kim Čong Ila spojeného s rybou farmou a dodať večnú slávu jeho zásluhám o položenie pevného základu pre chov rýb a zahájenie jeho svetlej budúcnosti.

Funkcionári farmy informovali váženého súdruha najvyššieho vodcu o plnení úloh, riadení a prevádzke rybej farmy.

Poznamenajúc, že ľudová armáda vykonala veľa práce pre to, aby sa rybárska veda a technológia v krajine dostala na vysokú úroveň, povedal, že celá krajina by sa mala riadiť príkladom ľudovej armády pri uskutočňovaní politiky strany v oblasti chovu rýb a  zhmotniť túžbu súdruha Kim Čong Ila, ktorý pracoval srdcom a dušou, aby ľuďom a vojsku ľudovej armády poskytol množstvo chutných a výživných rýb.

Požiadal funkcionárov a zamestnancov farmy, aby si stanovili vyšší cieľ a radikálne sa rozvíjali v produkcii rýb tak, aby poskytovali viac rýb verejnému stravovaniu v hlavnom meste a slúžiacemu vojsku, v súlade s príkazmi súdruha Kim Čong Ila.

Povedal, že sinčchangská rybia farma by mala pracovať v súlade s dôverou a očakávaniami strany, že bude naďalej pokračovať v zavádzaní chovu rýb na čučchejskom, vedeckom, modernom, priemyselnom a intenzívnom princípe a bude plniť poslanie a úlohu vzorovej rybárskej farmy v rozvoji technológie chovu rýb a vzdelávania v oblasti chovu rýb.

Pripomenul problémy, ktoré treba prekonať pri chove rýb v krajine a dal dôležité pokyny, aby priniesol revolučný obrat v oblasti chovu rýb.

Váženého súdruha najvyššieho vodcu doprevádzal súdruh Čche Rjong He, člen predsedníctva politického byra Ústredného výboru Kórejskej strany práce, prvý podpredseda Komisie pre štátne záležitosti KĽDR a predseda prezídia Najvyššieho ľudového zhromaždenia, súdruhovia Kim Pchjong He, O Su Jong, Čo Jong Won a ďalší vedúci predstavitelia ÚV KSP.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp