Skip to content

Oslavy Dňa slnka v KĽDR

Pchjongjang, 15. apríla čučche 108 (2019) (KCNA) – Občania KĽDR významne oslávili najväčší národný sviatok – Deň slnka, výročie narodenia veľkého vodcu súdruha Kim Ir Sena.

Množstvo ľudí vzdalo úctu veľkým vodcom návštevou Paláca slnka Kumsusan, posvätného chrámu čučche, kde leží v životnej podobe súdruh Kim Ir Sen a súdruh Kim Čong Il. Pracujúci ľud, mládež a slúžiace vojsko Ľudovej armády navštívili sochy veľkých vodcov na kopci Mansu i ostatné sochy a mozajky naprieč celou krajinou a vzdali im úctu.

Veľa občanov navštívilo 21. ročník festivalu kimirsenií v Pchjongjangu a výstavy kimirsenií sa uskutočnili aj v každom provinčnom meste.

V divadlách a vonkajších priestranstvách po celej krajine sa uskutočnili pestrofarebné predstavenia.
Samdžijonský orchester pri príležitosti Dňa slnka usporiadal koncert vo svojom divadle. Umelci Národného symfonického orchestra vystúpili na koncerte v divadle Moranbong. Umelci z Opernej umeleckej skupiny Phibada a z Národného ľudového umeleckého súboru uskutočnili vonkajšie predstavenia pred Pchjongjanským veľkým divadlom a Múzeom troch revolúcií.

Cirkusové predstavenie akrobatov Národného akrobatického súboru v Pchjongjanskom cirkusovom divadle potešilo pracujúcich ľudí, mládež a študentov. Podobné vystúpenia sa uskutočnili aj v iných častiach krajiny.

Kultúrne vystúpenia predviedli aj členovia odborov, zväzov a organizácií pracujúceho ľudu.

Uskutočnilo sa národné stretnutie organizácií Kórejského zväzu detí a množstvo školákov pri príležitosti sviatku vstúpilo do zväzu.

Mládež a študenti usporiadali tanečné oslavy na mnohých námestiach v krajine.

Takisto sa uskutočnili rozličné športové podujatia.

 

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp