Skip to content

Národné stretnutie pri príležitosti výročia narodenia súdruha KIM IR SENA

Pchjongjang, 15. apríla čučche 108 (2019) (KCNA) – Na krytom štadióne v Pchjongjangu sa v nedeľu 14. apríla uskutočnilo národné stretnutie na počesť 107. výročia narodenia veľkého vodcu súdruha Kim Ir Sena.

Prítomný bol súdruh Čche Rjong He, člen Prezídia politického byra Ústredného výboru Kórejskej strany práce a Najvyššieho ľudového zhromaždenia; súdruh Pak Pong Džu, člen Prezídia politického byra Ústredného výboru Kórejskej strany práce a podpredseda Komisie pre štátne záležitosti KĽDR; zástupcovia Najvyššieho ľudového zhromaždenia, orgánov strany a vlády; vedúci predstavitelia ozbrojených síl, organizácií ľudu, ministerstiev a národných inštitúcií; dôstojníci Kórejskej ľudovej armády a Kórejskej ľudovej bezpečnosti; učiteľský zbor a študenti Revolučnej školy Mangjongde a Revolučnej školy Kang Pan Soka a zaslúžilé osoby z Pchjongjangu.

Stretnutia sa zúčastnili aj gratulačné skupiny a delegácie zámorských krajanov a zástupca pchjongjanského oddelenia Národného protiimperialistického demokratického frontu.

Prítomní tiež boli boli diplomatickí vyslanci, zástupcovia medzinárodných orgánov, vojenskí pridelenci zahraničných ambasád a zahraniční hostia.

Súdruh Čche Rjong He poznamenal, že 15. apríli 1912 bol dňom veľkého bohatstva a šťastia kórejského národa, keď kórejský národ po prvý raz privítal Slnko vo svojej 5000-ročnej histórii a významný historický deň, ktorý znamenal novú epochu v dejinách ľudstva.

Bol to prezident, ktorý sa vydal na cestu revolúcie vo svojich raných rokoch a viedol po niekoľko desaťročí revolúciu a výstavbu od víťazstva k víťazstvu vďaka svojej vzácnej múdrosti, vynikajúcemu vodcovstvu a ušľachtilým cnostiam.

Súdruh Kim Ir Sen, ktorý zahájil novú históriu socialistickej Kórey, novú éru nezávislosti a pripravil večný základ pre nekonečnú prosperitu vlasti a národa, bude žiť večne ako slnko čučche, zdôraznil.

Povedal, že ušľachtilé vlastenecké dielo veľkého vodcu bolo skvelo zdedené a rozvinuté veľkým vodcom súdruhom Kim Čong Ilom a vstúpila do obdobia nového historického obratu pod vedením váženého najvyššieho vodcu súdruha Kim Čong Una.

Poukázal na to, že neotrasiteľnou vôľou Kórejskej strany práce a vlády republiky je, že všetky naše sily sústredíme na budovanie silného socialistického národa, berúc do úvahy nezávislý revolučný kurz a revolučnú metódu spoliehania sa na naše vlastné sily, odrážajúce celý život veľkého vodcu a veľkého generála, večnú životnú tepnu a základ budovania štátu.

Zdôraznil, aby sme si úprimne uvedomili ušľachtilý vlastenecký zámer a túžby veľkého vodcu a veľkého generála, naplnené láskou k vlasti a národu, a všetkými prostriedkami vybudovali dôstojnú a prosperujúcu znovuzjednotenú krajinu.

Povedal, že KĽDR bude pokračovať v posilňovaní jednoty a spolupráce so socialistickými krajinami v súlade s myšlienkou nezávislosti, mieru a priateľstva a pozitívne prispeje k regionálnemu mieru, bezpečnosti a k realizácii globálnej nezávislosti.

Vyzval všetkých, aby sa spojili jednomyseľne okolo váženého najvyššieho vodcu súdruha Kim Čong Una, energicky pracovali a bojovali za prosperitu čučchejskej Kórey a za dosiahnutí veľkej veci socializmu.

V ten istý deň sa konali stretnutia pri príležitosti 107. výročia narodenia prezidenta aj vo všetkých provinciách, okresoch, mestách a priemyselných komplexoch.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp